Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaettevõtjad, põllu- ja metsaomanikud kutsuvad üles tegema koostööd sigade Aafrika katkuga võitlemi (2015-09-25 15:20:53)


Täna, 25. septembril, saatsid Eesti Erametsaliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Talupidajate Keskliit ja Eesti Põllumeeste Keskliit ühispöördumise Vabariigi Valitsusele ja Riigikogu keskkonna-, maaelu ja majanduskomisjonidele, milles avaldavad toetust Keskkonnaministeeriumi poolt esitatud jahiseaduse muutmisettepanekutele ja kutsuvad Riigikogu üles eelnimetatud eelnõu kiiresti vastu võtma.

Maaettevõtjate ja maaomanike esindusorganisatsioonid näevad olulisena, et riigilt jahipiirkonnad kasutada saanud jahindusorganisatsioonid teeks aktiivset koostööd kohalike maaomanikega ja kaasaks neid metssigade arvukuse ohjamisse. Tegemist on täiendava ressursiga, mis hea koostöö korral aitaks kaasa nii küttimisele kui sigade Aafrika katku surnud isendite avastamisele ja metsast kõrvaldamisele.

Eesti Erametsaliidu juhatuse liikme ja keskkonnaministeeriumi jahindusnõukogu liikme Einar Pärnpuu arvates on jahindusorganisatsioonide vastuseis seadusemuudatusele, mis püüab senisest enam maaomanikke kaasata, teadmatuse küsimus: "Seadusemuudatus ei anna õigust oma põllul või majataguses metsatukas suvaliselt metssigu küttima hakata. Jahti saab endiselt pidada ikka see, kellel jahitunnistus, sooritatud suuruluki laskekatse ja saadud jahiluba kohalikult jahipiirkonna kasutajalt". "Samas võib mõne üksiku jahiseltsi vastuseis olla tingitud ka sellest, et tulevikus peab metssea jahilube jagama tasuta", lisas ta.

Pöördumisele allakirjutanud peavad oluliseks, et seadusemuudatus võetaks vastu võimalikult kiiresti ja rakendataks koheselt. Meie esmane eesmärk peab olema sigade Aafrika katku nakkusohu likvideerimine Eestis - selle üks oluline meede on metssigade arvukuse kiire vähendamine!

Eesti Erametsaliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Talupidajate Keskliidu ja Eesti Põllumeeste Keskliidu ühispöördumisega saab tutvuda SIIN

Allikas: Eesti Erametsaliidu 25.09.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.