Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeeriumis vaagitakse jäätmeseaduse muutmist (2015-09-22 15:49:05)


Keskkonnaministeeriumis toimub täna kohtumine, et kaardistada olmejäätmete käitlusega seotud erinevate huvirühmade seisukohad seoses võimaliku jäätmeseaduse muutmisega. Esmane eesmärk on sõnastada olmejäätmete käitlusega seotud probleemid ja edasisi muudatusi vajavad aspektid.

"Vabariigi Valitsuse koalitsioonilepingus on esitatud eesmärk avada jäätmekäitluse turg suuremale konkurentsile, samas sai selleteemaline eelnõu 2014. aastal väga tugevat kriitikat. Oluline arutelu teema on ka Riigikohtus 2015. aasta jaanuaris AS-i Ragn-Sells ja Tahkuranna valla vahelise vaidluse otsuses sõnastatud üldisemad seisukohad. Kokkuvõtvalt ütles Riigikohus, et olmejäätmete käitluse korraldamine on üks kohalike omavalitsuste (KOV) tuumikülesandeid ja selle ülesande täitmiseks on vajalikud KOV-ide teatud õigused, seal hulgas õigus suunata olmejäätmeid omavalitsuse enda valitud käitluskohta. See aga ühtlasi tähendab hangete süsteemi võimaldamist," selgitas Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek.


Arutelule on kutsutud Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu, Eesti Looduskaitse Seltsi, Eesti Keskkonnaühenduste Koja, Riigikogu keskkonnakomisjoni, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni, Eesti Keemiatööstuse Liidu, AS Kunda Nordic Tsemendi, Eesti Pandipakendi, Eesti Korteriühistute Liidu, Eesti Omanike Keskliidu, Keskkonnaameti, Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Konkurentsiameti ning Eesti Jäätmekäitlejate Liidu esindajad.

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 22.09.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.