Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Neljal tuhandel dokumendil tuleb uuendada eesti.ee meiliaadressi (2015-09-02 03:31:59)


AS Sertifitseerimiskeskus avastas ja parandas vea oma tarkvaras, mille tõttu genereeriti juunis ja juulis isikut tõendavatele dokumentidele korduvaid eesti.ee e-postiaadresse. Korduvad e-postiaadressid ei takista dokumendi elektroonset kasutamist ega digitaalset allkirjastamist ning ei mõjuta dokumendi turvalisust. E-posti aadressi parandamiseks peavad inimesed tulema PPA teenindusse.

ID-kaardi, elamisloakaardi, mobiil-ID ja digi-ID isikutuvastuse sertifikaadile genereeritakse dokumendi tootmisel e-postiaadress kujul eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee. Nimekaimude puhul võrdleb tarkvara e-postiaadressi varem juba kasutatutega ning järgmised sama nimega inimesed saavad e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi.1@eesti.ee, eesnimi.perenimi.2@eesti.ee ja nii edasi vastavalt samanimeliste inimeste arvule.

"Tarkvaravea tõttu genereeriti nimekaimudele korduvaid e-posti aadresse, mis kanti ka isikut tõendavate dokumentide sertifikaatidele. Oleme tarkvaravea praeguseks parandanud ning kinnitame, et tulevikus sarnast olukorda enam tekkida ei saa," selgitas AS Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liige Kalev Pihl.

Kalev Pihla sõnul ei häiri dubleeritud e-postiaadressid dokumentide elektroonset kasutamist ega digiallkirja andmist. "Isiku tuvastamiseks vajalik andmekomplekt on sertifikaadil korrektne. Samuti ei mõjuta korduv aadress digitaalseks allkirjastamiseks vajalikku sertifikaati. Seega ei ole kuidagi mõjutatud dokumendi turvalisus ega kasutamine. Probleemi lahendamiseks piisab sertifikaadi uuendamisest teeninduses."

E-posti aadress kujul eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee on alias aadressile isikukood@eesti.ee, mis on unikaalne. Riigiasutused kasutavad info edastamiseks aadressikuju isikukood@eesti.ee.

Eesti.ee e-posti aadressi kasutusele võtmiseks peab inimene sisenema riigiportaali eesti.ee ja suunama aadressi edasi oma tavapärasele meiliaadressile.

Pärast tarkvaravea avastamist peatas riigiportaal e-posti edasisuunamise õiguse kõigil neil, kes olid saanud sertifikaadiga korduva meiliaadressi. Eesti.ee lõpuga e-posti aadressi saavad need inimesed kasutusele võtta alles pärast sertifikaatide uuendamist.

Korduvat e-posti aadressi sisaldavate ID-kaartide ja elamisloakaartide sertifikaate saab alates 8. septembrist järgneva poole aasta jooksul uuendada Politsei- ja Piirivalveameti teenindussaalides üle Eesti. Isikut tõendavaid dokumente tootev ettevõte TRÜB valmistab praegu ette tehnilist lahendust korduva e-posti aadressiga dokumentide uuendamiseks.

PPA võtab alates järgmisest nädalast uuendamist vajavate dokumentide omanikega personaalselt ühendust ning kutsub inimesed neile sobival ajal teenindusse. Sertifikaatide uuendamine on tasuta ning selleks ei väljastata uut ID-kaarti, vaid kantakse kaardile uued sertifikaadid korrektse e-postiaadressiga.

Kokku anti käesoleva aasta juunis ja juulis välja ligi 40 0000 ID-ja elamisloakaarti ning korduvate nimedega dokumente oli 4120. Kui viimastel kuudel isikut tõendava dokumendi saanud inimene soovib kontrollida, ega tema kaardile pole kantud vigane e-posti aadress, saab ta selle kohta informatsiooni Politsei- ja Piirivalveameti infonumbril 612 3000.

AS Sertifitseerimiskeskus on isikut tõendavate dokumentide valdkonnas Eesti riigi partner ning väljastab sertifikaate riiklikele isikut tõendavatele dokumentidele (ID-kaart, elamisluba, Digi-ID ja Mobiil-ID).

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti ja AS Sertifitseerimiskeskuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.