Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Esmaspäeval toimub Tartus sigade aafrika katku konverents (2015-08-28 02:25:38)


Keskkonnaamet kutsub jahimehi ja teisi taudi tõhusast tõrjumisest huvitatud isikuid sigade aafrika katku konverentsile, mis toimub 31. augustil algusega kell 11.00 Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1, Tartu).

Konverentsil antakse ülevaade seakatku olemusest, metssigade populatsiooni hindamisest ning taudi tõrjumise meetoditest nii Eestis kui mujal maailmas. Konverentsi eesmärgiks on jagada teadlaste teadmisi ning lätlaste kasulikke kogemusi laiemale avalikkusele, et mõista paremini loomataudi leviku seaduspärasusi ning leviku tõkestamiseks kehtestatud regulatsioone.

Konverentsi moderaatorid on Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja õppeprorektor Paavo Kaimre. Seakatku viiruse omadustest ja vastupidavusest keskkonnas annab ülevaate Eesti Maaülikooli veterinaarepidemioloogia professor Arvo Viltrop. Tartu Ülikooli zooloogia lektor Harri Valdmann ning doktorant Ragne Oja tutvustavad metssea liikumismustreid ning neid mõjutavaid tegureid. Läti jahindusajakirja „Medības“ peatoimetaja Linda Dombrovska kõneleb loomataudi leviku tõkestamise viisidest ning nende tulemuslikkusest Lätis, mis on kindlasti tänuväärne teave tõrje korraldajatele Eestis. Lätis, Leedus ja Valgevenes võeti algul kasutusele agressiivsemad metssigade jahipidamise viisid, mis ajasid katku looduses kiiremini liikvele, sarnaselt Eestile ei pääsenud ka sealsed seafarmid katkust.

Lisaks eespool mainitutele esinevad konverentsil ka Veterinaar- ja Toiduameti, Eesti Jahimeeste Seltsi, Keskkonnaagentuuri ja Keskkonnaameti esindajad, kes tutvustavad haiguse leviku tõkestamise viise Eestis. Taudi ohjamiseks on vajalik metssigade küttimismahu suurendamine, mille eesmärgiks on tagada metssigade arvukus vähenemine.

„Tegelik metssea küttimise hooaeg on alles ees, mistõttu panen nii jahimeestele, põllupidajatele kui ka Veterinaar- ja Toiduameti töötajatele südamele, et väga oluline on anda Keskkonnaametile pidevat infot kütitud ning surnuna leitud metssigade kohta. Vastavalt saadud andmetele saame paremini hinnata küttimismahtude ajakohasust ning katku edasist levikut metssigade hulgas. Lisaks on statistika aluseks küttimismahtude vajaduspõhiseks muutmiseks,“ lausus Keskkonnaameti metsaosakonna juhataja Jaanus Kala.

Ürituse täpsem programm on leitav Keskkonnaameti kodulehel. (
http://www.keskkonnaamet.ee/uudised-ja-artiklid/sigade-aafrika-katku-konverents/) Konverentsil osalemine on kõigile huvilistele tasuta ja ilma eelregistreerimiseta.

Konverentsi korraldab Keskkonnaamet koostöös Eesti Jahimeeste Seltsiga.

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.