Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tuhanded Eesti herilaseviud suunduvad lähiajal Nigeeriasse (2015-08-25 10:31:58)

Augusti lõpp on viimaste suveilmade ja puhkusepäevade nautimiseks olnud soodus mitte ainult inimestele, vaid ka lindudele. Peale kurnavat pesitsusperioodi on enamik linde saanud enda eest hoolitsemisega tegelda, kuid on mõned liigid, kel pojad alles nüüd pesast lahkumas. Üheks selliseks on aasta lind herilaseviu, kes Eesti ühe hilisema pesitsejana alles praegu lennuvõimestunud poegi kantseldab. Mai lõpus saabuva ja putukatest toituva linnu suvi on kiire ning kohe peale poegade lennuvõimestumist asuvad nad pikale rändele troopiliste talvitusalade poole Kesk-Aafrikas. Paljud Eestist rännet alustavast 2000-3000 herilaseviudest rändavad Nigeeriasse ja selle lähikonda. Kas need riigid lindude vastuvõtmisega ka nõus on, ei küsi keegi - viud riigipiire ei tunne ja soodsad talvitusalad on ohtlikku teekonda väärt. Herilaseviud on Euroopa regulaarselt väljakannatamatutest oludest pidanud kord aastas põgenema juba palju kordi ja teekond on neil selge.

Augusti lõpus ja septembri esimeses pooles on muidu pigem varjulist vaapsikuviud seetõttu rohkem näha ja kuulda. Lisaks kohalikele lindudele rändavad meie aladelt sel ajal üle ka põhjanaabrite liigikaaslased ning seega on käes parim aeg herilaseviude vaatlemiseks. Vaata ja kuula, kuidas herilaseviud ära tunda http://www.eoy.ee/viu/viud/herilaseviu ja sisesta kindlasti oma viuvaatlus aasta linnu e-ankeeti http://www.eoy.ee/viu/vaatlused.

Herilaseviu. Foto autor Urmas Sellis
 
Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 25.08.2015 pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.