Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu südalinnas Emajõel on uus purskkaev (2015-08-04 11:38:27)


Eile alustas Tartu kesklinnas tööd jõepurskkaev, mis asub Emajõe vasakkalda ääres ööklubi Atlantis ja Võidu silla vahel.


"Soovime purskkaevuga väärtustada Emajõge linnakeskkonnas," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. "Sel suvel on Emajõe paremkaldale kerkinud ka esimene suvekohvik, millele järgmisel aastal tuleb lisa."

Emajõele purskkaevu paigaldamine pakuti välja kaasava eelarve raames eelmisel aastal ning kuigi idee ei jõudnud hääletusel järgmisse vooru, võttis linnavalitsus hea mõtte siiski tegemisele. Vastavalt hanke tingimustele võetakse pärast hooaja lõppu 30. septembril purskkaev Emajõest välja, konserveeritakse talveks ning ladustatakse maini 2016. Ankurdamisel on arvestatud Emajõe veetaseme muutumisega, jõeliikluse ja vooluvee mõjudega. Veesamba miinimumkõrgus on 6,5 meetrit ja läbimõõt 1 meeter. Purskkaev on efektne ka pimedal ajal, sest sellel on LED-valgustitega valgustusskeem, milles on programmeeritavad valgustusre˛iimid.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse 04.08.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.