Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Täna toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev (2015-07-19 12:54:03)

TÄNA, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligi 150 talu ja põllumajandusettevõtet. Sedavõrd mastaapset ettevõtmist maaelu ja põllumajanduse tutvustamiseks pole Eestis seni tehtud. Päeva puhub karjasepasunaga avatuks maaeluminister Urmas Kruuse.

Päeva jooksul saab külastada ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. Kõiki osalevaid ettevõtteid ühendab pühendumine Eesti toidule.

"Kodumaine toidutootmine on nii suur asi, et iga inimene võiks teada, kuidas Eesti toit kasvab," ütles maaeluminister Urmas Kruuse. "Esimese üle-eestilise avatud talude päevaga alustame loodetavasti uut traditsiooni, millega teeots maale saab Eesti inimestele jälle natuke tuttavamaks. Samuti võiks ju igal perel olla nii-öelda oma talunik, kelle käest otse näiteks talusinki, mett või talvekartulit osta."

Igal avatud talude päeval osaleval ettevõttel on oma programm, millega saab tutvuda aadressil www.avatudtalud.ee<http://www.avatudtalud.ee>.

"Et päev kõigile sujuvalt kulgeks, tuleb loomulikult järgida võõrustajate juhiseid, liikuda selleks ette nähtud kohtades ja suhtuda lugupidavalt talu loomadesse," ütles avatud talude päeva projektijuht Karin Volmer. "Kindlasti tasub eelnevalt tutvuda talude programmidega, sest igas ettevõttes on need erinevad. Samuti paluvad mõned oma saabumisest ette teatada, seda võiks teha näiteks enne sõitma hakkamist."

Meelespea külastajale:

· Varu külastusteks aega

· Võta kaasa hea tuju

· Järgi vastuvõtjate juhiseid

· Pargi selleks ette nähtud kohta

· Pea kinni kellaaegadest

· Võta kaasa sularaha

· Riietu nii, et farmielu tuju ei rikuks.

· Vihmase ilma korral võta kaasa kummikud ja vihmariided.

· Jäta oma lemmikloom koju - säästad nii taluloomi ja oma lemmikut

· Küsi pererahvalt küsimusi

· Naudi päeva!

Allikas: Põllumajandusministeeriumi 19.07.2015 pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.