Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kaitsealadel tuleb ka väikeehitiste rajamine kooskõlastada Keskkonnaametiga (2015-07-03 12:44:34)

Esimesel juulil jõustus uus ehitusseadustik, mis muudab väikeehitiste püstitamisega seotud toimingute läbiviimist lihtsamaks ning kiiremaks. Keskkonnaamet tuletab meelde, et kaitsealadel ehitades tuleb jätkuvalt arvestada looduskaitseseadusest tulenevate nõuetega.

Uus ehitusseadus sätestab, et kuni 20-ruutmeetriseid ja kuni viis meetrit kõrgeid elamuid ning nende teenindamiseks vajalikke hooneid ei pea rajatise ehitaja enam kooskõlastama kohaliku omavalitsusega. Juhul, kui ehitamisel järgitakse kõiki õigusaktidest tulenevaid nõudeid ja tingimusi, võib töödega koheselt pihta hakata. Keskkonnaamet juhib tähelepanu, et olenemata püstitatava ehitise suurusest, tuleb kaitsealadel, hoiualadel, kaitstavate liikide püsielupaikades ning teistel looduskaitseseaduse alusel kaitse alla võetud aladel järgida neile aladele kehtivaid ehitusreegleid, mis on kirjas looduskaitseseaduses. Samuti on ehitusega seotud eritingimused esitatud kaitsealade kaitse-eeskirjades, mis on leitavad Riigiteataja elektroonilisest keskkonnastwww.riigiteataja.ee.

Konkreetsed ehitust mõjutavad tingimused sõltuvad vastava kaitseala kaitse-eesmärkidest -leidub piirkondi, kus ehitustegevusele ei seata rangeid piiranguid, kuid palju on ka kaitsealasid, kuhu uusi ehitisi püstitada ei tohi. Seetõttu tuleb kaitstavatel aladel kooskõlastada iga kuni 20-ruutmeetrise ehitisealuse pinnaga püstitatav, laiendatav või lammutatav objekt Keskkonnaametiga enne ehitustöödega alustamist. Selleks tuleb saata vastava hoone ehitusteatis Keskkonnaameti vastava regiooni spetsialistile, erinevate regioonide kontaktandmed on kättesaadavadKeskkonnaameti kodulehel.

Suuremate hoonete ning rajatiste puhul toimub ehitusteatise või ehitusloa menetlus jätkuvalt kohaliku omavalitsuse kaudu, mis on sätestatud ka ehitusseadustikus.

Allikas: Keskkonnaameti 03.07.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.