Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikoolis soovitakse enim õppida majanduse ja toiduga seotud erialadel (2015-06-29 13:59:47)


Eesti Maaülikooli on sisseastumisperioodi esimese nelja päevaga esitanud enam kui 2000 sisseastumisavaldust. Kõrgeim konkurss (4,28) soovijat kohale on maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise õppekavale, järgneb toiduainete tehnoloogia (4,24) ning veterinaarmeditsiin (3,77). Erialade populaarsuse pingereas järgnevad loodusturism ning keskkonnakaitse.

Eesti Maaülikooli vastuvõtu peaspetsialist Eda Aitsen sõnas, et ehkki maaülikool arvestab sisseastumisel gümnaasiumis sooritatud riigieksamite tulemusi, tuleb veterinaarmeditsiini ning keskkonnaplaneerimise ja maastikukujunduse õppekaval sooritada ka sisseastumiskatse. „Lisaks pakume matemaatika vastuvõtukatse sooritamise võimaluse neile, kes kandideerivad laia matemaatika riigieksami nõudega ning kel laia matemaatika eksamitulemus puudub või kes soovivad oma tulemust parandada.“ Laia matemaatika eksami nõue kehtib maaülikoolis tehnikavaldkonna õppekavadele, nagu vesiehitus ja veekaitse, tehnotroonika, tehnika ja tehnoloogia.

Magistriõppes on hetkel populaarseimaid samuti kaks majandussuunalist õppekava, millele järgnevad maakorralduse ja kinnisvara planeerimise ning maastikukaitse- ja hoolduse õppekava.

Sisseastumisavaldusi võetakse Eesti Maaülikoolis vastu 7.juulini portaalis www.sais.ee<http://www.sais.ee> ning ülikooli peahoones tööpäeviti kell 9.-15.00. Avaldusi oodatakse 18 bakalaureuse, rakenduskõrgharidusõppe ja integreeritud õppe õppekavadele ning 22 magistriõppekavale. Esmakordselt on sel aastal avatud vastuvõtt puidutöötlemise tehnoloogia rakendusõppekavale ning maaettevõtete strateegilise juhtimise magistriõppekavale.

Allikas: Eesti Maaülikooli 29.06.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.