Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erametsakeskus võtab alates tänasest vastu metsameetme toetustaotlusi (2015-06-08 13:35:28)


Erametsakeskus võtab alates tänasest vastu metsameetme toetustaotlusi. 2015. aasta taotlusvoor kestab kuni 15. juunini.

Metsameetme toetus (metsaala arengu ja metsade elujõulisuse parandamise investeeringutoetus) aitab metsaomanikul kahjustatud metsa taastada ja vajalikke hooldusraieid teha. 2015. aasta metsameetme toetuse eelarve on 2 miljonit eurot.

Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun ütles, et toetuse mõju on märgatav: "Tänu Euroopa Liidu rahalisele toetusele maaelu arengukava metsameetmest on erametsad üha paremini hooldatud -võrreldes toetuse-eelse ajaga on valgustusraiete maht erametsades kasvanud kolmekordseks." Ta lisas, et uuel programmiperioodil on fookus metsa majandamistöödel.

Metsameetme toetusraha jagatakse esimeses järjekorras neile, kes peavad toime tulema ulatuslike metsakahjustustega. Järgmised prioriteetsed tegevused on hooldusraie, metsapuude taimehaiguse ja-kahjustuse ennetamine ning ulukikahjustuste ennetamine.

Toetuse taotleja võib tööde tegemisega alustada juba järgmisel päeval pärast taotluse esitamist. Kahjustatud metsa taastamiseks võivad aga tööd olla alustatud või mets taastatud ka enne taotluse esitamist ehk toetust saab taotleda kahjustuste likvideerimiseks, mis tekkisid taotluse esitamise aastale eelnenud kalendriaastal. Raha eraldamise otsusest teatab Erametsakeskus saja tööpäeva jooksul ehk mitte hiljem kui 6. novembril. Tegevused tuleb ellu viia ja maksetaotlused esitada aasta jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist kuni kahes osas (metsaühistu 1,5 aasta jooksul).

Sel aastal on metsameetmes mõned muudatused. Kui varem oli toetuse saamiseks vajalike tööde tegemiseks aega kaks aastat, siis praegu vaid aasta (metsaühistutel 1,5 aastat). Hooldusraieks saab ühe ja sama metsaala kohta toetust taotleda üks kord programmiperioodi jooksul. Samuti ei saa toetusrahadega enam soetada suuremat ("ratastel") metsatehnikat ja toetatakse vaid väiksema tehnika soetamist (mootorsaag; kõrglaasimissaag; võsasaag, -lõikur; metsapuutaimede istutusvahend; metspuuseemne külvik; istutus- või ümberistutusmasin või -seade; metsamaapinna ettevalmistamise seade).

Nendel metsaomanikel, kel endal metsanduse vallas teadmisi napib, tasub töid kavandades pöörduda kohalikku ühistusse, kontaktid leiate erametsaportaalist www.eramets.ee ja SIIT.

Uuri lähemalt erametsaportaalist www.eramets.ee > toetused ja nõustamine või SIIT.

Allikas: Erametsakeskuse 08.06.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.