Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üle poolte uppunutest on alkoholijoobes (2015-06-08 10:00:48)


Päästeamet tuletab suve hakul meelde, et alkoholijoobes vette ja veekogule minek on väga ohtlik. 2014. aastal uppus Eestis kokku 68 inimest, alkoholijoobes oli neist üle poole (58%). Viimase nelja (2010-2014) aasta jooksul on purjus peaga uppunud 163, neist suveperioodidel 102 inimest.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul saanuks selliseid traagilisi õnnetusi ära hoida siis, kui igaüks võtab endale vastutuse oma napsust sõpra iga hinna eest vette minekul peatada. "Eelmisel aastal üle poole uppunutest oleksid vajanud endale sellist sõpra, sest nad olid ujuma minnes alkoholijoobes. Inimesed saavad täna aru, et purjus peaga ujumine on ohtlik, kuid alkoholijoobes see ohutunne kaob. Seepärast peavadki teised sekkuma- ära lase oma purjus sõpra vette!"

Ligi pooled eelmise aasta uppunutest jätsid oma elu veekokku suvekuudel, enamus neist purjus mehed. Eestis uppus 2014. aastal keskmiselt 5,1 inimest 100 000 elaniku kohta. Tänavu on uppunud 10 inimest, eelmine aasta samal ajal oli see arv 22.

Tänasest stardib Päästeameti sellesuvine veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette!", mis tuletab meelde, et sõprade eest tuleb veekogude läheduses hoolt kanda, eriti, kui on tarvitatud alkoholi.

Purjus sõpru takistama kutsuvad sõnumid levivad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites. Tänavapildis saab näha trükireklaame ning sotsiaalvõrgustikes telereklaamist inspireeritud lõbusaid ja õpetlikke veeohutuse klippe. Päästeameti Facebooki lehel toimuvad kogu suve auhinnamängud ja jagatakse veeohutusalaseid nõuandeid. Suve perioodiks soovituslikult kohustuslik film "Peata oma sõbrad" on kõikidele kättesaadav Youtube keskkonnas (https://youtu.be/grJfhSYsZFQ).

Uppumiste statistika leiab Päästeameti kodulehelt
www.päästeamet.ee.

Allikas: Päästeameti 08.06.2015 pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.