Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lastekaitsepäeval vallutavad lapsed ja kassid Tartu kesklinna (2015-06-01 07:34:05)

Esmaspäeval, 1. juunil tähistatakse Tartu kesklinnas lastekaitsepäeva, mis seekord kannab nime "Õues õppida on mõnus!". Kell 9.30 algab rongkäik raekoja platsilt ja seejärel alustab kesklinnas tegevust sada erinevat õpituba, kus saab meisterdada, võistelda ja teha muud põnevat.

Hommikusele rongkäigule on registreerunud juba 900 last, kes tulevad sinna koos helesiniste kassipoegadega. Rongkäiku juhivad Muhv, Sammalhabe, Kingpool ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Kell 9.20 alustab raekoja platsil regilaulu õpituba. Üheskoos lauldakse lastekaitsepäev avatuks ja suundutakse rongkäigule Vabaduse puiesteele.

Kell 10.00 avanevad Maailmad, milles viie tunni jooksul toimuvad tasuta õpitoad. Tegevust on täis kogu kesklinn - kaubamajast raekoja platsini. Kogu ala on jagatud erinevateks Maailmadeks: teatri-, tervise-, linnajuhtide, liiklus-, muusika-, kunsti-,pärimus-, teadus-, tantsu-, toidukunsti-, mängu-, lugemis- ja loovus-, seiklus-, töö-, spordi- ja loodusmaailm.

Tänavuse lastekaitsepäeva märgiks on sinine kass, mis valmis üritust korraldava Lille Maja ja Tartu Laste Kunstikooli koostöös. "Helesinine kassipoeg sümboliseerib unistust, mängulisust ja fantaasiarohkust, mida jagub kõigil lastel," kommenteeris Lille Maja direktor Hele Riit-Vällik. Tartu Lastekunstikooli direktor Aadi Tegova lisas, et nii nagu helesinine kass, on ka iga laps omapärane, unikaalne ja müstiline.

Korraldajad kutsuvad kõiki lapsi üles kujundama oma helesinist kassipoega, mille tagaküljele võiks iga üks kirjutada, mida tähendab tema jaoks sõna ÕNN. Lisada siis oma eesnimi ja vanus ning tulla koos oma kassiga 1. juunil kell 9.00 raekoja platsile, kus kogunetakse lastekaitsepäeva rongkäiguks.

Pärast rongkäiku asetavad lapsed omatehtud kassipojad raekoja ette pandud kassipessa ning kõigil linlastel on võimalus päeva jooksul lugeda, mis on laste arvates õnn.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.