Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Teatud keskkonnaaohtlike ainetega tegelevad ettevõtted on oodatud elektroonse hoolderaamatu koolitus (2015-05-28 11:11:06)


Keskkonnaamet annab teada, et juunis toimuvad fluoritud kasvuhoonegaase ning osoonikihti kahandavaid aineid sisaldavate seadmete ja käitlemistoimingute registri (FOKA) kasutamise koolitused Tallinnas ja Tartus. Õppepäevadele on oodatud seadmete paigalduse ja hooldusega tegelevad ettevõtted.

Juunis toimuvad elektroonse hoolderaamatu kasutamise koolitused, kuhu on oodatud kõik fluoritud kasvuhoonegaase ja osoonikihti kahandavaid aineid sisaldavate seadmete paigalduse ja hooldusega tegelevad ettevõtted. FOKA registrisse kantakse suuremad fluoritud kasvuhoonegaase ja osoonikihti kahandavaid aineid sisaldavad paiksed jahutus- ja kliimaseadmed, soojuspumbad, tuletõrjeseadmed, elektrijaotlad ja lahusteid sisaldavad seadmed ning neile teostatavad hooldustoimingud. Kodumajapidamises kasutatavaid seadmeid (kliimaseadmed, külmikud jmt) üldjuhul registreerima ei pea, sest enamus juhtudel on nende külmaainesisaldus väike.

Mainitud seadmete omanikud vastutavad selle eest, et neile kuuluvad seadmed registreeritakse tähtaegselt ja korrektselt FOKA registris. Seadmetega seotud hooldustoimingud tuleb registrisse kanda viie tööpäeva jooksul toimingust arvates. Seda teeb vastava volituse saanud pädev hooldaja.

Jahutus-, kliimaseadmete ja soojuspumpade paigaldajate ja hooldajate kasutajakoolitused toimuvad:
• 15. juunil Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis, Narva mnt 7a, Tallinn
• 16. juunil Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis, Narva mnt 7a, Tallinn
• 17. juunil Keskkonnaameti Tartu kontori saalis, Aleksandri 14, Tartu

Tulekustutusseadmete ja elektrijaotlate paigaldajate ja hooldajate kasutajakoolitus toimub:
• 19. juunil Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis, Narva mnt 7a, Tallinn

Kõik koolitused algavad kell 10.00. Osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida hiljemalt kolm päeva enne koolituse algust lingil registreerimine.

Allikas: Keskkonnaameti 28.05.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.