Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti teadlased saavad taotleda toetust rahvusvaheliseks teaduskoostööks (2015-05-28 03:29:11)


Eesti teadusasutustel ja teadlastel on võimalik saada toetust Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) teaduskoostöö programmist "Loodusressursside majandamine jätkusuutlikes põllumajandussüsteemides". Kuni 25000 eurost toetust antakse teadusstipendiumina ja konverentside või seminaride korraldamiseks.

"Programmi eesmärk on soodustada koostööd OECD riikide teadlaste vahel ning aidata kaasa teadmistepõhiste poliitikameetmete kujundamisele," ütles põllumajandusministeeriumi esindaja OECD juures Tiina Vares. "Eesti teadlastel on toetuse taotlemiseks head eeldused, kuna meil on mitmeski valdkonnas varasem koostöökogemus teiste OECD riikide teadlastega. Näiteks osaletakse Euroopa Liidu põllumajanduse, toidu ja keskkonna valdkonna teaduskoostöö võrgustikes programmi Horizon 2020 raames."

Programmis "Loodusressursside majandamine jätkusuutlikes põllumajandussüsteemides" (Co-operative Research Programme on Biological Resource Management for Sustainable Agricultural Systems e CRP) on võimalik toetust taotleda:


· Teadusstipendiumina kuni 25 000 eurot. Stipendiumi makstakse teadlasele, kellel on doktorikraad, oma uurimisrühm ning -teema. Stipendium võimaldab töötamist OECD liikmesriigi teaduskeskuses, koostöö tulemusena peab valmima teaduspublikatsioon. Teadusteema peab haakuma põllumajanduse, keskkonna, kalanduse või toiduvaldkonna poliitikate tulevikuvajadustega.

· Konverentside korraldamiseks kuni 25 000 eurot. Toetus võimaldab konverentsi korraldajail kutsuda esinejaiks maailma tippteadlasi ja konverentsil esitatud teadustööd kogumikuna publitseerida.

Taotluste esitamise tähtaeg on 10. september 2015.

Konverentsitoetuste ja teadusstipendiumite üle otsustab CRP teadusnõukogu, mis koosneb OECD riikide teadlastest. Eestit esindab CRP teaduskoostöö programmis Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma.

Põhjalikum info CRP ja taotlusvooru kohta inglise keeles http://www.oecd.org/tad/crp/

Allikas: Põllumajandusministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.