Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti toetab rahvusvahelist looduskaitsealast koostööd (2015-05-28 03:19:19)


Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtus eile suursaadikutega, et tutvustada Eesti keskkonnapoliitika eesmärke nii kodumaal kui ka Euroopa Liidus, samuti allkirjastati Euroopa rohelise vööndi deklaratsioon.

„Meie eesmärk on tagada Eesti keskkonna säilimine ja loodusvarade mõistlik kasutamine. Kindlasti on meil palju teiste kogemustest õppida, samas on meil ka asju, millega teistele eeskujuks olla. Lisaks oleme nüüd osa rahvusvahelisest koostöövõrgustikust, mis aitab meil loodust veelgi paremini kaitsta, sest teadupärast loodus piire ei tunne, mis tähendab, et pingutusi tuleb teha kõigil,“ ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Euroopa rohelise vööndi loomise ettepaneku tegi Rahvusvaheline Looduskaitseliit (IUCN) ning tänaseks on deklaratsioonile alla kirjutanud 24st rohevööndi riigist 18 riiki ning nüüd lisaks ka Eesti.

Algatuse eesmärk on luua ökoloogiline koostöövõrgustik Fennoskandiast läbi Kesk-Euroopa kuni Vahemere rannikuni (Barentsi merest Musta mereni). Eestis kulgeks see vöönd piki Soome lahe ja Läänemere rannikut ning hõlmaks ka saari. Rohelise vööndi raames arendatakse rahvusvahelist piiriülest looduskaitsealast koostööd ja toetatakse rannikupiirkondade säästvat arengut.

Roheline vöönd on jagatud 4 regionaalseks üksuseks ja vööndipiir, ligi 12 500 km, järgib suures osas kunagist Raudset eesriiet. Läbitakse 8 biogeograafilist regiooni ja 24 riiki.

Tänavuse looduskaitsekuu teemaks on "Eesti maastikud" ning rohelise vööndi deklaratsiooni allkirjastamine selle kuu jooksul on igati asjakohane. On ju maastik justnimelt see piirideülene ökoloogiline kategooria, mis ühendab liike ja nende elupaiku hoolimata riigipiiridest.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.