Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Gentis otsiti ühiskondlikele probleemidele looduslähedasi lahendusi (2015-05-22 14:01:11)


19.-20. mail toimus Belgias Gentis ALTER-Net (Europe's Ecosystem Research Network) konverents, kus otsiti looduslähedasi lahendusi ("nature-based solutions") erinevatele ühiskondlikele probleemidele. Konverentsi üks korraldajatest oli Eesti Maaülikool.

"Kuna seni kasutusel olnud tehnoloogilised lahendused on sageli osutunud ebaefektiivseteks, otsitakse Euroopa probleemidele teistlaadi lahendusi," ütles Eesti Maaülikooli professor Mart Külvik, kelle sõnul on looduslähedased lahendused potentsiaalseks alternatiiviks raiskavale ja lühinägelikule majandusmudelile. Konverentsi käigus üritati leida viise, kuidas looduslähedast lähenemist rakendada tugeva majanduskasvu ja linnade arenguks. "Nii majanduslikku kui sotsiaalset võitu pakkuvateks lahendusteks võivad olla näiteks vee puhastamine looduslikus ringes, taastuvatele või taaskasutatavatele looduslike ehitusmaterjalidele üleminek või ka looduslähedaste eluviiside viljelemine," täpsustas Külvik. Lisaks arutleti, kuidas tõhusaid looduslähedasi lahendusi leida, ning milline on hetkeolukord.

Nende küsimustega tegelevad 200 teadlast ja teemast huvitatut enamikest Euroopa Liidu riikidest ja ka väljastpoolt Euroopa Liitu.

Konverents võimaldas tekitada dialoogi teaduse, poliitika ja praktika koostööks looduse ja linna heaolu saavutamiseks.

Konverents oli osa ALTER-Neti pikaajalisest uurimustöö ja praktilise arengu tegevusest.

Allikas: Eesti Maaülikooli 22.05.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.