Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Liigirikkaim linnuvaatlustorn asub Tartumaal (2015-05-11 17:08:48)


9. mail toimus Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatud tornide linnuvaatluspäev.

Andmeid laekus sel aastal 20 vaatlustornist ja erinevaid linnuliike saadi kirja 161. Ilm oli päikeseline, kuid kohati väga tuuline. Eriti andis see tunda tuultele avatud mereäärsetes tornides, kus liiginimekirjad jäid ootamatult lühikeseks. Tornide linnuvaatluspäeva viieaastases ajaloos osutus kõige liigirikkamaks vaatluskohaks esmakordselt sisemaal asuv Aardla poldri linnutorn Tartumaal, kus vaadeldi 69 linnuliiki. Järgnes samuti sisemaal asuv Räpina ranna vaatlustorn Põlvamaal 64 liigiga ja võrdselt 63 liiki vaadeldi Kuressaare Loode tammiku linnutornis ja Paljassaare roostikutornis.

Huvitavamateks vaatlusteks olid tulipart Aardla poldril, tundrakiur Pärnu Raeküla rannakarjamaal, mustviires Orjakul Hiiumaal ja Kuressaare Loode tammiku vaatetornist vaadeldud tuhat kormorani. Kuna käimas on viuaasta, siis mitmes tornis olid juhendajateks röövlinnuspetsialistid, kes tutvustasid huvilistele ka röövlinde ja rääkisid nende elust-olust. Kõige rohkem röövlinde vaadeldi Urmas Abeli juhendamisel Lähte vaatetornis Tartumaal, kokku seitse liiki. Huvilisi käis tornide vaatluspäeval kokku 186. Enim külastajaid oli liigirikkaimas Aardla poldri linnutornis.

Samal päeval toimus tornide linnuvaatlus ka Soomes. Seal vaadeldi linde 325 tornis ja külastajaid oli 2000. Pikima liiginimekirjaga oli Lääne-Soomes asuv Parhalahti kalasadama vaatlustorn, kus vaadeldi 111 liiki linde, huvitavamad neist olid kaelusrästas ja valgeselg-kirjurähn.

Täname kõiki osalejaid ja kohtume järgmisel aastal!

Allikas:  EOÜ 11.05.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.