Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linn alustab Vabaduse pst 8 asuva haljasala korrastamist (2015-04-23 03:50:47)

Tartu kesklinnas, haridus- ja teadusministeeriumi hoone ees asuval platsil korrastatakse kõnniteed ja uuendatakse haljastust.


Platsile rajatakse ka sadeveekanalisatsioon ning paigaldatakse uued prügikastid, istepingid ning jalgrattahoidjaid. Kõnniteede ääres olev hekk asendatakse uuega ja puudele tehakse hoolduslõikust.
Pargi korrastamise esimese etapi t ööde tähtaeg on juuni lõpp. Rekonstrueerimise teises etapis rajatakse platsile tänavavalgustus.
Vabaduse pst 8 asuva haljasala teede ja valgustuse ehituse hanke võitis OÜ TAVT. Tööd lähevad maksma 82 699 eurot, millest 15 000 eurot tuleb haridus- ja teadusministeeriumilt.

Lähiajal arutab linnavolikogu ka platsile uue nime panekut, milleks küsiti ka tartlaste arvamust. Eelistatuimaks sai linlaste seas Peeter Põllu park või plats. Haljasalal asub Eesti Vabariigi esimese haridusministri, rahvusülikooli looja ja esimese pedagoogikaprofessori Peeter Põllu monument.
 
Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.