Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eestis avastati uus sääseliik (2015-04-17 15:01:57)


Eesti Maaülikooli zooloogia osakonna ja Tartu Ülikooli teadlaste poolt avaldati hiljaaegu uuring, milles kirjeldati teadusele uus sääseliik Eestis, kes sai nimeks Neuratelia salmelai.

"Uus liik inimesi ei ründa ja tema vastsed toituvad seentest," rääkis Eesti Maaülikooli zooloogia osakonna juhataja kt Olavi Kurina. Liik kirjeldati Alam-Pedja looduskaitsealalt püütud materjali põhjal, kuid tema teadaolev levila ulatub Põhja-Soomeni. "Olukorra teeb huvitavaks ja intrigeerivaks asjaolu, et morfoloogiliselt hästieristuva liigi siiani sekveneeritud DNA järjestused ei erine kuigivõrd lähisliigi omadest," selgitas Kurina, lisades, et samas artiklis kirjeldatud teise selle sääseperekonna liigiga, N. jabalmoussae (Liibanonist) on olukord aga vastupidine: väliselt väga sarnased liigid eristuvad hästi geneetiliste tunnuste põhjal.

Eestist ei kirjeldata uusi putukaliike just igapäevaselt, aga kokku on seda viimase pooleteise sajandi jooksul juhtunud üle 50 korra, nendest ligi kümmekond on kirjeldatud Eesti päritolu teadlaste poolt. "Viimati kirjeldati Eestimaal ringilendavat või sibavat putukat teadusele uuena ligi 15 aastat tagasi," lisas Kurina.

Uuringu tulemused avaldati rahvusvaheliselt juhtivas zoosüstemaatika ajakirjas ZooKeys: http://zookeys.pensoft.net/articles.php?id=5115

Allikas: Eesti Maaülikooli 17.04.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.