Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lihavõtte linnuvaatluspäevadel vaadeldi vähemalt 151 linnuliiki (2015-04-06 16:27:34)

Möödunud nädalavahetusel Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) poolt korraldatud lihavõtte linnuvaatluspäevadel oli vaatamata kehvale ilmale esialgse kiirkokkuvõtte tegemise ajaks kirja pandud vähemalt 85 000 lindu 151 liigist. Vaatlusi saab edastada veel kuni eesoleva neljapäevani, lõplik kokkuvõte tehakse järgmisel nädalal.

Esialgse kokkuvõtte järgi olid üle kolmandiku kirja pandud lindudest haned, kellel on käimas aktiivne ränne. Arvukamalt nähti veel metsvinte, naeru- ja kalakajakaid ning kormorane. Saabuma on hakanud ka linavästrikud, punarinnad, vainu- ja laulurästad, kivitäksid, kalakotkad, must toonekured jt. Kõige sagedamini kohatud linnuliigiks olid kiirtulemuste järgi rasvatihane, hallvares, metsvint, sinikael-part ja kuldnokk. Lihavõttepühade kõige haruldasem leid oli juba reedel Räpina lähistel hanede seas nähtud eskimo lagle. Selle linnuliigi looduslik päritolu on meil siiski kahtluse all.

Lihavõtte nädalavahetusel kohatud linde saab 9. aprillini kirja panna EOÜ kodulehel www.eoy.ee või saata postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu. EOÜ tänab kõiki vaatluspäevadel osalejaid, linnuretkede korraldajaid ning Kristjan Adojaani ja OÜ 5dVisionit elektroonilise vaatlusankeedi loomise eest.


Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 06.04.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.