Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tippeksperdid arutavad toidutoodangu suurendamise võimalusi (2015-03-31 13:06:23)


14.-16. aprillil toimub Tartus, Eesti Maaülikoolis konverents Agroforum Mare Balticum. Konverents toimub sel aastal juba kolmandat korda. Sel aastal on fookuses toidu- ja energiatootmise jätkusuutlikkus.

Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseni sõnab, et tänavune teema -toidu ja energia jätkusuutlikkus - tuleb asjaolust, et põllumajandus ja toidutootmine kasutavad suure osa looduslikest ressurssidest: 70% veest ja 40% energiast. "Selleks, et pakkuda piisavalt toitu maailma üha kasvavale rahvastikule, tuleb meil 2050. aastaks toidutootmist kahekordistada, tagades samal ajal jätkusuutliku tootmise ja hea keskkonnaseisundi. Need probleemid on aktuaalsed ka Läänemeremaades ning idapartnerluse riikides. Selleks oleme kokku kutsunud poliitikud, ettevõtjad ja teadlased, et leida parimad lahendused kõikide osapoolte jaoks," sõnas Klaassen.

Konverentsil tuleb arutluse alla, kuidas saavutada tasakaal intensiivistuva põllumajandustootmise ja karmistuvate keskkonnanõuete vahel. Käsitletakse ka kaasaegse toidu mõju tervisele ning ressursisäästlikkust põllumajanduses.

 

Ettekandeid teevad rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased ja arvamusliidrid, nende hulgas ka näiteks Prof. Dr. Dr. Harald von Witzke Humboldti ülikoolist ning Prof. Allan Buckwell Euroopa keskkonnapoliitika instituudist. Oma kogemusi jagavad Rootsi Instituudi ja Läänemeremaade Nõukogu esindajad ning kohal on ka delegatsioonid 17 riigist ning Euroopa Komisjonist, FAOst ja OECDst.

Konverentsi korraldavad Eesti Maaülikool, Põllumajandusministeerium, Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda, Läänemeremaade nõukogu ja Maaelu Edendamise SA koostöös Peterburi Agraarülikooliga.

 

 

 

Allikas: Eesti Maaülikooli 31.03.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.