Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Hiiumaa mereala planeeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruanne sai heakskiidu (2015-03-27 16:32:12)

Keskkonnaamet kiitis heaks Hiiu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande. Läbiviidud planeerimisprotsess on Eestis esmakordne. Tulevikus on kavas sel moel planeerida kogu Eesti mereala.

Keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) eesmärgiks on kirjeldada ja hinnata planeeringuga kavandatavate mereala kasutusviiside rakendumisega kaasneda võivat olulist strateegilist keskkonnamõju ning välja pakkuda negatiivse keskkonnamõju leevendamise meetmed. Kuna varem ei ole Eestis merealasid planeeritud ega strateegilist keskkonnamõju hinnatud, oli protsess mitmeid arutelusid tekitav ja kõigilt osapooltelt suurt tähelepanu nõudev.

Planeeringu hindamise käigus analüüsiti võimalikku mõju loodus-ning sotsiaal-majanduslikule keskkonnale. Eraldi koostati kaasnevate mõjude eelhinnang Natura 2000 aladele.

Aruande lõpphinnangus on välja toodud leevendavad meetmed planeeringuga kavandatavate mereala kasutusviiside kaupa (laevatransport, energeetika, vesiviljelus, rannikulähedane rekreatsioon, mereala laskeharjutusteks jne) ning samuti täiendavate uuringute vajadused.

"Kuna KSH aruande ja maakonnaplaneeringu koostamine toimusid paralleelselt, siis on planeeringulahenduses juba KSH aruandes välja toodud võimalike konfliktikohtadega arvestatud. Peamisteks konfliktaladeks kujunesid Apollo ja Vinkovi madalikud, kus on vastuolus looduskaitselised ja energeetikaarendamise huvid. Vastuolud lahendatakse täiendavate uuringute ning kaitsealade moodustamise protsessi ja konkreetsete projektide arenduste keskkonnamõju hindamise käigus," ütles Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juht Kaja Lotman.

Planeeringu koostamise korraldaja ja kehtestaja on Hiiu Maavalitsus. Planeeringu koostaja on OÜ Artes Terrae koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi ja OÜ-ga Alkranel. Keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande koostas OÜ Alkranel koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi ja OÜ-ga Artes Terrae, Keskkonnaamet on KSH järelevalvaja.

Analoogne planeeringuprotsess toimub praegu ka Pärnu maakonnaga piirneval merealal.

 

Allikas: Keskkonnaameti 27.03.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.