Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kaitsevägi toetab Tallinna loomaaias elavat siili (2015-03-05 00:00:11)
Kaitsevägi toetab Tallinna loomaaias elavat siili

Kaitsevägi hakkas seoses läheneva suurõppusega Siil 2015 Tallinna loomaaias elava vigastatud siili Konnat vaderiks.

Siil Konnat pidas endast suuremate kiskjatega maha karmi võitluse ning näitas mida tähendab, et iga okas loeb ja nüüd taastub ta oma uues elukohas Tallinna loomaaias,“ ütles projekti eestvedaja nooremleitnant Taavi Karotamm kaitseväe peastaabist. „Kuna antud siil aitas meid ka ühe siile tutvustava video loomisel ja kaitseväe suurima õppuse nimi on samuti Siil, nägime tema toetamist ainuõige sammuna.“

Siil Konnat sattus loomaaeda pärast seda kui heatahtlik möödakäija ta metsast kiskjate poolt vigastatuna leidis ja loomaarstile viis. Pärast esmast ravi toimetati Konnat, kelle vigastused ei võimalda tal enam looduses hakkama saada Tallinna loomaaeda.

"Kaitseväe soov meie juures elava siili vaderiks hakata on vägagi tervitatav," ütles Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal. "Vaderite panus mõjutab tuntavalt loomaaia ja loomade käekäiku ning mida rohkem meie loomad toetajaid leiavad, seda parem."

4.–15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal on planeeritud osalema üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole.

Õppuse Siil eesmärk on kontrollida alalises valmiduses olevate üksuste täiendkomplekteerimist ja kiirreageerimisvalmiduses olevate üksuste formeerimist. See tähendab suurt rõhku just üksuste formeerimise, sealhulgas mobiliseeritute vastuvõtu harjutamisele. Lisaks harjutatakse läbi 1. jalaväebrigaadi lahingutegevust ja taktikalise ning operatiivtasandi juhtimist.

Oma panuse siil Konnati ja Tallinna loomaaia toetamiseks saab anda iga hea Eesti inimene, tehes MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Selts arveldusarvele EE432200221010716613 annetuse selgitusega „Siil“.Allikas: www.mil.ee


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.