Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tudengimess loob koostöösilla ülikooli ja ettevõtjate vahel (2015-03-03 10:50:21)


Kolmapäeval, 4. märtsil toimub Eesti Maaülikooli spordihoones Tudengimess, mille eesmärgiks on kokku viia tudengid ja tööandjad. Tudengimess toimub Tartus teist korda ning kuigi peamiselt osalevad Eesti Maaülikooli õppekavadega seotud ettevõtted, pakutakse praktika- ja töövõimalusi ka teiste ülikoolide tudengitele.

Messi projektijuht Reesika Adojaan selgitas, et messi peaeesmärgiks on tutvustada tudengitele erinevaid praktika- ja töövõimalusi ning pakkuda neile vahetut suhtlemisvõimalust ettevõtete ja ettevõtjatega. "Samuti soovime messiga edendada nii ettevõtjate koostööd maaülikooliga kui ka omavahel." Messi korraldajad soovivadkokku viia üliõpilased ja ettevõtjad ning seeläbi vähendada kõrgharidusega noorte töötute arvu.

Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen sõnab: "Tudengimess pole pelgalt töökohtade laat, vaid laia ampluaaga foorum, kus tööandjad ning ülikool saavad võimaluse diskuteerida selle üle, kuidas muuta õppekavu, et rahuldada tulevikus paremini turu vajadusi. Lisaks sellele saavad Tudengimessil vabas õhkkonnas kokku eri sektorite ettevõtjad, et vahetada mõtteid nii oma valdkonna kui haridusmaastikul toimuva üle."

Adojaani kinnitusel on messil osalemas palju uusi ettevõtjaid. Lisaks vahetule suhtlusele tulevaste tööandjatega on messil osalejatel võimalik osaleda ka kolmes töötoas, kus tutvustatakse näiteks digimetsa ehk e-Metsatuba ning räägitakse metsamajandamise tänapäevast, kasutusel olevatest vahenditest ja oskustest, samuti antakse ülevaade aretus- ja söötmisekspertide igapäevastest innovaatilistest töövahenditest, selgitatakse müügitöö olulisust, räägitakse ka maksudest ja karjääriplaneerimisest. Seminaride täpse ajakava leiab: http://www.tudengimess.eu/tootoad/

Messilaval räägib Jüri Anepaio (DeLaval) teemal "Tudengist juhiks", Aleksei Turovski teemal "Rõõmsa lauluga olelusvõitlusesse" ja Mihkel Raud teemal "Kooliaeg - aeg tegudeks". Messi lõpetab ansambel Traffic.

Messil on osalemas ligi 50 ettevõtjat, esindatud on erinevad riigiasutused.

Mess on avatud kella 10st kuni 16ni Eesti Maaülikooli spordihoones (Kreutzwaldi 3). Üritus on tasuta ja avatud kõigile huvilistele.

Allikas: Eesti Maaülikooli 03.03.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.