Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vastlapäev pealinnas (2015-02-16 13:05:48)

Teisipäeval, 17. veebruaril toimub pealinnas hulgaliselt vastlapäevale pühendatud üritusi.

Löwenruh pargis (Mustamäe tee 59a) toimub suur vastlatrall juba pühapäeval, 15. veebruaril kella 14 -18. Mänge, tralli, lusti ja rõõmu jätkub kogu perele, meelt lahutavad muinasklubi “Rotelevik” ja Tallinna Lasteteater TRUMM, pakutakse vastlasuppi ja peetakse vastlalaata. Perepäeva lõpetavad tuleshow ja ilutulestik.

Pereüritusel heidetakse pilk vastlapäeva kombestikule ja tutvutakse vana muinaskülaga, saab jälgida muinasklubi liikmete esituses võitlust erinevate relvade ja võitlusstiilidega. Muinasklubi ja sõbrad taaskehastavad hilist viikingiaega Eestis ning eksponeerivad relvi, rõivaid, käsitööd, mööblit ja muid tolleaegse stiilis esemeid.

Škoda Jäähallis (Haabersti tn 3) saab Vastlapäeva tähistadauisutamisega, teisipäeval kell 14 algaval ühisuisutusel kostitatakse osalejaid ka tee ja vastlakuklitega. Uisutamist nautima või kogenenud juhendaja käe all oma uisutamisoskust lihvima kutsub Haabersti Linnaosa Valitsus. Üritustele palutakse eelnevalt registreeruda (nimi, vanus, kontakt) hiljemalt 13. veebruariks e-posti aadressil Age.Tamm@tallinnlv.ee. Eelregistreerunutele on üritus tasuta! Vastlapäeva uisutamisüritust toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul leiab vastlapäeval Haaberstis tegevust nii peredele, noortele, kui ka eakamatele. „Haabersti Noortekeskus pakub mitmeid põnevaid ja aktiivseid tegevusi, kõik eakamad on aga oodatud Haabersti Sotsiaalkeskusesse, et mitmesuguste temaatiliste mängudega üheskoos vastlapäeva tähistada,“ ütles Jürgenson.

Haabersti Noortekeskuses (Õismäe tee 88A) algavad kell 15 põnevad aktiivsed tegevused, mille abil tutvustatakse noortele vastlapäeva kui eesti rahvakalendri tähtpäeva. Plaanis on meisterdada vahvaid vurre, võtta mõõtu teatevõistlustel, mängida erinevaid mänge ja teha vastlakukleid. Vahvad tegevused toimuvad kuni kella 18.30ni. Kõik vastlapäeva tegemised on osalejatele tasuta!

Eakamad on oodatud tähistama vastlapäeva Õismäe tiigi äärde ja Haabersti Sotsiaalkeskusesse (Õismäe tee 24). Kell 11kogunetakse Õismäe tiigi ääres. Kui ilm võimaldab, siis võetakse mõõtu kelguga pikima liu laskmises, sõidetakse võidu ühesuusasõitu ja tehakse suusaviskeid. Kui ilm ei ole selleks sobilik, siis oodatakse kõiki kell 11 Haabersti Sotsiaalkeskusesse, kus külastajaid ootavad mitmesugused temaatilised mängud ja viktoriin. Kontserdiga esinevad Nurmenuku lasteaia lapsed, pakutakse hernesuppi ja vastlakukleid.

Nõmme linnaosas Glehni lossi saalis toimub kell 19 traditsiooniline Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kampsunikontsert, mis on kõigile tasuta. Kuna tegu vastlapäevaga ja ka meeskoor on samal päeval vastlaliugu lasknud, on külastajailgi igati sobilik tulla kohale kampsunis.

Vastlapäeva tähistatakse päevakohaste üritustega ka Mustamäe turul.

Põhja-Tallinna Noortekeskuses (Kopli 98) peetakse vastlapäeva koolidevaheliste võistluste, perevõistluste, töötoa ja kontserdiga. Osalejatele pakutakse tasuta suppi, magusaid auhindu, kukleid ja pannkooke.

Laupäeval, 21. veebruaril kell 12 tähistatakse aga Stroomi rannas Maslenitsat – tasuta rahvapeo kavas on Maslenitsa põletamine, mängud, kontsert, klounid, pannkookide söömine, ponisõit ja sõit hobuvankriga.

Pühapäeval, 22. veebruaril tähistatakse Vastlapäeva Lasnamäe linnaosas Pae pargis (Pallasti 54 hoone taga asuval väljakul), kella 13-17 kestva suure perepoe peaesinejaks on legendaarne laulja Anne Veski, üles astuvad ka rahvatantsu- ja muusikaansamblid „Zlatõe Gorõ“, „Lootos“, „Bõlitsa“ ja „Pääsuke“. Külalisi kostitatakse vastlakuklite ja kuuma teega ning kõik saavad koos teatrist „Grotesk“ pärit muinasjutu tegelastega tantsu lüüa. Aktiivsed huvilised saavad ka konkurssidest ja võistlustest osa võtta ja auhindu võita. Sissepääs meeleolukale „Maslenitsa“ peole on tasuta. Ürituse lõpetab traditsiooniline „Maslenitsa“ hernehirmutise põletamine ning tuleshow.

Allikas: Tallinn.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.