Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti erametsaomanike ühistegevus hoogustub (2015-02-16 11:17:39)


Eesti Erametsaliidu liikmete omandis oleva metsamaa pindala suurenes 2014. aastal ligi 30 000 hektari võrra ehk 14% ja metsaühistutesse tuli juurde 725 uut liiget.

01.01.2015 seisuga omasid Eesti Erametsaliitu kuuluvate metsaühistute liikmed kokku 241 574 ha metsamaad, mis moodustab Eesti erametsadest juba ligi neljandiku.

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Aira Tossu hinnangul on selline areng positiivne kogu ühiskonnale laiemalt: "Sisuliselt on tegemist organisatsioonilise taristuga, mis võimaldab tulemuslikult levitada parimaid praktikaid säästvast metsade majandamisest, on oluline eeldus rohemajandusele üleminekuks ja kliimapoliitika elluviimiseks. Ei saa jätta mainimata ka ühistegevusega kaasnevat otsest kasu metsaomanikule - paremat hinda oma puidule ja kvaliteetsemat metsa ülestöötamist".

Metsandusliku ühistegevuse edendamist on peetud prioriteediks ka Eesti Metsanduse Arengukavas aastateks 2011-2020. Sellest lähtuvalt on riik Eesti Erametsakeskuse kaudu toetanud ühistegevust, sh rühmanõustamist ja metsaühistute koolimetsade tegevust rohkem kui 0,3 miljoni euroga aastas.

"On hea tõdeda, et ühistegevus areneb ja toetustel on soovitud mõju" tõdes Eesti Erametsaliidu tegevdirektor Liina Laineveer. "Samas on pikk tee veel käia. Ligi 90 000 metsaomanikust on organiseerunud alla 10%. Näeme potentsiaali, et see näitaja oleks 25%."

Eesti Erametsaliit on teinud erakondadele ettepaneku jätkata ühistegevuse toetamist, samuti kaaluda tulevikus mõnede riigi funktsioonide üleandmist ühistutele, et vähendada riigi halduskoormust.

Allikas: Eesti Erametsaliidu 16.02.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.