Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Järgmisel nädalal tähistatakse Hiina uusaastat (2015-02-14 00:10:04)


Reedel, 20. veebruaril algusega kell 17 tähistatakse Tallinna Lauluväljakul Hiina uusaasta saabumist. Esinevad muusikud, tantsijad ja akrobaadid Pekingist. Näha saab hiina traditsioonilisi instrumente, võitluskunstide etendust ja käsitööd. Õhtu lõpeb ilutulestikuga. Üritus on kõigile tasuta.

Hiina uusaasta saabumist tähistavat üritust korraldab juba kuuendat korda Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Tallinnasse saabuvad esinejad Hiina kehakultuuri instituudist, Hiina Rahvuslikust Akrobaatikatrupist ning rahvusvaheliselt tunnustatud Pekingi Tantsu-, Draama- ja Ooperikompaniist, kes osalesid ka 2008. aasta Pekingi olümpiamängude ava- ja lõputseremoonial.

Pealtvaatajad saavad osa draakonitantsust ning tule- ja trummišõust. Pakutakse hiinapäraseid toite ning selle kõrvale rütmikat ja valjuhäälset kokkade varjuteatrit. Õhtu lõpeb muusikasse lavastatud ilutulestikuga. Publikut oodatakse Lauluväljakule Hiina uusaastat tervitama alates kella 17. Pekingi artistide kontsert algab kell 18.

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härmi sõnul on sel aastal Hiina uusaasta programm varasemast rikkalikum. „Lisaks suurejoonelisele kontserdile Lauluväljakul avatakse Kiek in de Kökis ja Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis fotonäitused "Lummav Peking" ja "Taliolümpialinn Peking". Fotod on välja valitud enam kui 50 riigi 100 fotograafi töö seast ning neid on eksponeeritud kõikjal maailmas,“ sõnas Aini Härm. Näitus on avatud 20. veebruarist 20. märtsini.

Järgmisel nädalal jõuab Tallinnasse ka 2008. aasta Pekingi olümpiamängudeks tellitud terrakotasõdalaste laternate näitus. Valgusinstallatsioon on loodud kuulsa terrakotasõdalaste armee eeskujul. Kujud on eredavärvilised ja valgustatud nagu traditsioonilised hiina laternad. Näitus on Harjumäel 20. augusti väljakul kõigile vaatamiseks 24. veebruarist 3. märtsini.

Allikas: Tallinn.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.