Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Padar: oleme suutnud Venemaa sanktsioonidele asjakohaselt reageerida (2015-02-14 00:09:54)


Venemaa poolt Euroopa Liidu toidukaupadele kehtestatud sanktsioonid on Eesti toidusektorile olnud rasked, kuid oleme suutnud neile asjakohaselt reageerida, ütles põllumajandusminister Ivari Padar täna Eesti Maaülikoolis toimunud põllumajanduse ja maaelu tuleviku teemalisel seminaril.

"Eesti toidusektorile on sanktsioonide mõju olnud suur, kuid oleme suutnud asjakohaselt reageerida," ütles põllumajandusminister Ivari Padar . "Sanktsioonide kehtestamisest möödunud napi poole aasta jooksul on ettevõtted teinud ümber oma äriplaane. Riik on omalt poolt aidanud ettevõtjaid uutele turgudele minemisel, samuti oleme suutnud käivitada Euroopa Liidu toetusmeetmed meie piimatootjatele."

Padar rõhutas, et kriis toidusektoris pole möödas ja nii ettevõtjad kui ka riik peavad nägema tõsist vaeva, et hoida sanktsioonide mõjud kontrolli all. "Siin on kaks olulist aspekti: uued turud ja põllumajandustootjate tootmispotentsiaali hoidmine. Uute turgude otsingud Aasia suunal on juba andmas esimesi tulemusi - ettevõtetel on võimalik piimatooteid viia Indiasse, esimesed lepingud on tehtud Jaapani ettevõtetega ning oleme tulemuslikult tegutsenud Hiina turu suunal, millele sisenemine on veelgi keerukam," ütles Padar.

Täna maksti Eesti piimatootjatele välja Venemaa sanktsioonide mõjude leevendamiseks Euroopa Komisjoni poolt Baltimaadele eraldatud erakorraline abi. Kokku maksti 720 Eesti piimatootjale ligi 6,9 miljonit eurot. "Samuti oleme teinud taotluse Vabariigi Valitsuse reservfondist piimakarjakasvatajatele 2,8 miljoni euro eraldamiseks, et töökohad maapiirkondades ei satuks löögi alla," lisas Padar.

Venemaa kehtestas eelmise aasta 7. augustil embargo Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ning Norrast pärit looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele.

Allikas: Põllumajandusministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.