Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti põllumajandusse ja maaelu arengusse investeeritakse miljard eurot (2015-02-13 15:03:53)


Euroopa Komisjon kiitis täna heaks Eesti maaelu arengukava aastani 2020, millega tõstetakse Eesti põllumajanduse ja toidutööstuse konkurentsivõimet. Olulise panuse annab maaelu arengukava ka keskkonnahoidu ning maapiirkondade ettevõtluse ja kohaliku algatuse arendamisse.

"Eesti põllumajanduse ja toidutööstuse tootlikkus peab plaanitavate investeeringute toel kasvama vähemalt 3% aastas," ütles põllumajandusminister Ivari Padar. "Praegune olukord seoses Venemaa kaubanduspiirangutega näitab väga selgelt, kui oluline on toodangu väärindamine ja seeläbi turult oma toodangu eest suurema sissetuleku saamine."

Põllumajandusministri sõnul on just seetõttu pandud maaelu arengukavas suur rõhk teadmussiirdele ning toidutarneahela arendamisse. "Ühine tootmine, töötlemine ja turustamine annavad tootjatele turul praegusest tugevama positsiooni, niisamuti nagu teadmussiire ning teadus- ja arendustegevus aitavad leida uusi kasvuvõimalusi," sõnas Padar.

Lisaks toidusektorile on maaelu arengukavas tähtsal kohal Eesti maapiirkondade elujõulisus ning peale põllumajanduslike investeeringute suunatakse vahendeid ka keskkonnahoidu, muu maaettevõtluse edendamisse ja kohalike kogukondade arengusse.

Eesti maaelu arengukava 2014-2020 on Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest rahastatav programm, mille raames toetatakse põllumajanduse ja maaelu arengut kokku ligi ühe miljardi euroga. Kokku on Eesti maaelu arengukavas 2014-2020 üle 20 erineva toetusskeemi, milles keskendutakse viiele valdkonnale - teadmussiire, konkurentsivõime, toidutarneahel, keskkond ning maaettevõtlus ja kohalik algatus. Maaelu arengukava ettevalmistavasse juhtkomisjoni oli kaasatud ligi 30 organisatsiooni.

"Põllumajandusministeerium tänab kõiki organisatsioone ja nende esindajaid, kes andsid oma panuse uue maaelu arengukava väljatöötamisse," ütles põllumajandusminister Ivari Padar.

Euroopa Komisjon teatas täna, et kiitis heaks 18 riigi maaelu arengu programmid.

Vaata lisaks:

- Eesti maaelu arengukava 2014-2020<http://www.agri.ee/et/eesmargid-tegevused/eesti-
maaelu-arengukava-mak-2014-2020
>

- 2015. aasta toetuste ajakava PRIA kodulehel<http://www.pria.ee/et/oluline-info/vaade/
toetuste_ajakava/toetuste_ajakava/
>

- Käimasolev taotlusvoor (kuni 23.02): väikeste põllumajandusettevõtete arendamine<http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/loomakasvatus
/vaikeste_pollumajandusettevotete_arendamise_toetus_2015/
> (PRIA juhend)

- 27. veebruaril algav taotlusvoor: investeeringud põllumajandusettevõtte tulemuslikkuse parandamiseks<https://www.riigiteataja.ee/akt/111022015001> (määrus)

- Euroopa Komisjoni faktileht Eesti maaelu arengukava 2014-2020<http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/country-files/ee/factsheet_en.pdf> kohta (inglise keeles)

Allikas: Põllumajandusministeeriumi 13.02.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.