Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu sai teaduskultuurilinna tiitli (2015-01-16 17:54:23)

Tartu sai teaduskultuurilinna tiitli


Tartu linnapea Urmas Klaas allkirjastas deklaratsiooni, mis liitis Tartu Euroopa teaduskultuurilinnade võrgustikuga. Koos Tartuga on teaduskultuurilinnu tänaseks 48.


"Teaduskultuurilinna tiitel väärtustab Tartut Eesti haridus- ja teaduskeskusena ning tõstab rahvusvahelist mainet, kuid ühtlasi kohustab meid ka suuremale koostööle ülikoolide ja teadusasutustega," ütles linnapea Urmas Klaas.

Teaduskultuurilinna idee on ühendada üle Euroopa linnad, mida iseloomustab keskmisest suurem seotus teaduse populariseerimise ja haridusega. Projektiga PLACES ( Platform of Local Authorities and Cities Engaged in Science ) seotud linnades on sageli teaduskeskused, -muuseumid ning ülikoolid.

Teaduskultuurilinna tiitli saamise projekti koordineeris Teaduskeskus AHHAA, mille juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul annab värske tiitel paremad võimalused näiteks rahvusvaheliste konverentside korraldamiseks.

"Kavatseme jätkata Tartusse teaduskultuuri-teemaliste sündmuste toomist. Meie eesmärk on initsieerida koostööprojekte mitte ainult linnasiseselt, vaid ka Euroopas laiemalt, ühes projektis osalenud linnade ning teaduskeskustega. Selle tiitli valguses on koostööd tunduvalt lihtsam teha," ütles ta.

Kolk lisas, et AHHAA koos Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonnaga on olnud Eesti-poolne juhtpartner Euroopa teaduskultuurilinnade projektis juba viis aastat. Teaduskeskus tõi 2012. aastal ka kõik projektis osalenud linnade esindajad Tartusse, kus linna tutvustati kui head teaduskultuurilinna näidet Euroopas.

"Kõik eeldused on Tartul olemas ja usun, et Euroopa teaduskultuurilinnade võrgustikus osalemine avardab meie võimalusi veelgi - saame osa parimatest rahvusvahelistest praktikatest, kuidas teadust ja teaduspõhist kultuuri paremini edendada," sõnas Klaas.

Võrgustik pakub osalejatele võimalusi pidevaks ideede ja kontseptsioonide vahetamiseks Euroopa linnade ekspertide ja poliitiliste otsustajatega ning ka teadusasutustega ja teaduse populariseerimisega tegelevate asutustega. Samuti on võrgustikus palju erinevaid kontakte, mille kaudu on võimalik edaspidi näiteks ühisprojektidele partnereid leida.

Projekti PLACES raames on loodud võrgustik erinevatest linnadest, kes saavad jagada ideid kuidas teadust linnaelanikele lähemale tuua ning tutvustada teadustöö ja -saavutuste olulisust linna jaoks. Samuti on loodud kaubamärk, mis lisab linna tutvustamisel kaalu rahvusvahelisel tasandil. Projekti eesmärk on anda linnale ja selles asuvatele asutustele võimalus ennast tutvustada ühise kaubamärgi all. Lisaks Tartule kannavad teaduskultuuri linna tiitli muuhulgas ka suurlinnad Brüssel, Jeruusalemm, Köln, Valencia ja Viin.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse ja Teaduskeskuse AHHAA pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.