Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PPA andis vabatahtlikele merepäästjatele üle varustust (2015-01-13 00:22:15)


Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) soetas ja andis vabatahtlikele merepäästeühingutele, kellega asutust seovad lepingulised suhted, rohkem kui 34 000 euro eest merepäästevarustust.

Varustus anti eelmisel nädalal üle vabatahtlike merepäästeühingute nn katusorganisatsioonidele MTÜ Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste ning MTÜ Päästeliit, kes vastavalt jaotuskavale toimetavad selle oma ühingutele edasi. Varustuse hulgas oli valdavalt vabatahtliku merepäästja isikuvarustus: tööpüksid ja-kampsun, lestad, päästevestid, ujumismask ja -toru, tormijoped, fliisid ja sukeldumisnuga.

PPA-l on leping sõlmitud 29 ühinguga, kuid varustust said 27 ühingut. Need paar ühingut, kes täiendavat varustust ei saanud, loovutasid oma võimaluse kolleegidele, kes vajasid varustust rohkem. Vastavalt pooltevahelisele kokkuleppele kasutatakse saadud varustust sihtotstarbeliselt, see tähendab vaid merepäästetöödel.

Raul Ilisson, vabatahtlike merepäästjate töö koordinaator PPA-s, selgitab: "Tegemist on uue varustusega, mille soetamisel on arvestatud vabatahtlike merepäästjate soovidega. Kogu hanketegevuse ja kulude kandmise võttis PPA enda kanda ning koostöös katusorganisatsioonidega koostati jaotuskava. Vastastikuse usalduse tugevnemist kinnitab see, et üheskoos said nii vajadused kirjeldatud kui ka jaotamise põhimõtted kokku lepitud. Kuna hea koostöö saab tugineda vastastikusel mõistmisel ja toetusel, siis toetatakse vabatahtlikke ka käesoleval aastal. 2015. aastaks on PPA eelarves ette nähtud sarnaväärne summa merepäästevarustuse soetuseks. Varustuse vajaduse selgitamine ja jaotamine toimub väljakujunenud praktika alusel."

Vabatahtlikest merepäästjatest on PPA-le saanud suurepärased partnerid, keda vastavalt võimalustele varustuse osas toetatakse. Tunnustatud vabatahtlikke merepäästjaid on praeguse seisuga 118. Eelmisel aastal lahendati vabatahtlike merepäästjate kaasabil 48 merepäästejuhtumit, nad olid kaasatud nii inimeste päästmisel kui ka erinevate riketega aluste pukseerimisel.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.