Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pindalatoetuste taotlejatele jaanuari lõpuni konsulentide tasuta juhendamine (2015-01-07 00:28:07)

Novembrist 2014 kuni 1.märtsini 2015 toimub põllumajandusmaadel asuvate maastikuelementide deklareerimine PRIA-le. Maastikuelemente saab kõige lihtsamini deklareerida kasutades e-PRIA teenust „Põllumassiivi või maastikuelemendi piiri ettepanek“. Samas ootab PRIA ka avaldusi 2015. a kasutusele võetavate uute maade osas.

Kellele on nõustamine mõeldud?

Nõustamine on mõeldud kõikidele pindalatoetuste taotlejatele, kelle maadel on maastikuelemendid. Eriti oluline on maastikuelementide deklareerimine nende taotlejate jaoks, kes taotlevad toetust rohkemale kui 15 ha-le põllumaale - sellistel taotlejatel on kohustus igal aastal vähemalt 5% põllumaast aktiivsest kasutusest välja jätta. Selleks saab kasutada kas harimispraktikaid (rajada kesa, kasvatada lämmastikku siduvaid kultuure või lühikese raieringiga madalmetsa [paju]) või HPK (maa heas põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmise nõuete) säilitatavate maastikuelementidega hõlmatud pinda, mille hulka loetakse põllusaar, metsasiil, puude rida, hekk, kraav ja kiviaed.

Millist abi nõustamisel pakutakse?

Konsulendid ja maakondlikud nõuandekeskused juhendavadki kliente kõigi maastikuelementide deklareerimist puudutavate toimingute juures alates e-PRIAs kliendiks registreerimisel ja registriandmete muutmisel, aga ka põllumassiivide uute piiride deklareerimisel ja piiride muutmisel.

Kus toimub nõustamine?

e-PRIA alase juhendamise saamiseks tuleb pöörduda teenust pakkuva konsulendi või kohaliku nõuandekeskuse poole ja broneerida endale sobiv aeg. Aja eelbroneerimine on vajalik eelkõige selleks, et vältida järjekordade teket büroodes. Ühele kliendile on arvestatud keskmiselt kaks tundi. Tasuta juhendamist pakutakse nõuandekeskustes kuni 31. jaanuarini 2015.

Juhendajate kontaktid ja lahtiolekuajad leiab aadressil http://www.pikk.ee/teenused-ja-tooted/e-pria-kasutamise-juhendamine ning PRIA kodulehelt pindalatoetuste üldinfo lehelt (alajaotusest „Rohestamine ja säilitatavad maastikuelemendid“).

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart ja teada selle paroole. e-PRIA kasutamiseks sobib ka Mobiil-ID.

e-PRIA kasutamisel abi saamiseks saab alati pöörduda ka lähimasse PRIA maakondlikku büroosse ja deklareerida maastikuelemendid ära kliendiarvutis koos PRIA töötajaga. Selleks palume eelnevalt aja broneerida PRIA kodulehel või helistades lähimasse büroosse ja leppides sobiva aja kokku.Allikas: PRIA.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.