Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
E-metsateatist on esitatud 2243 korral (2014-12-29 17:30:05)

Keskkonnaministeeriumi loodud võimalust esitada metsateatis digitaalselt, mis annab kavandatud tegevusele kiire tagasiside, on tänaseks kasutatud 2243 korral.

Loodud rakendus vähendab oluliselt metsateatisele tagasiside saamiseks kuluvat aega, sest metsaomanik saab paari minutiga teada, kas kavandatud tegevus on nõuetekohane. Vastuolude puudumisel metsateatis kinnitatakse ning omanik võib kavandatud tegevustega metsas alustada.

Lihtsustatud metsateatist saab esitada uuendus- ja harvendusraiete kohta, mida kavandatakse väljaspool kaitstavaid metsi. E-teatise esitamisel ei edastata seda Keskkonnaametile, vaid Metsaregister kontrollib automaatselt teatise sisu vastavust kehtivatele nõuetele ja teeb otsuse raie lubamise või mittelubamise kohta.

"Kuna uus süsteem on kiire ja seda on lihtne kasutada, siis esitatud metsateatiste hulk järjest kasvab. Praegu on sobiv aeg metsateatise esitamiseks kõigil neil, kel sel talvel plaanis oma metsa eest hoolitseda," selgitas Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna peaspetsialist Karli Ligi.

Metsateatise registreerimisel on ka piirangud ja nõuded. Näiteks ei ole teatist võimalik infosüsteemis registreerida kaitsepiirangutega aladele ja kavandatavale kaitsealale. Lisaks peab e-metsateatise esitamiseks metsaomanik avalikustama oma metsa inventeerimisandmed vähemalt 30 päeva enne teatise esitamist e-metsateatise keskkonnas.

Endiselt võib metsateatisi esitada ka Keskkonnaametile nii digitaalsel kui ka paberkandjal, eriti juhtudel, kus lihtsustatud menetluses ilmnevad vastuolud - näiteks soovitakse teha raietöid kaitsepiirangutega metsaaladel.

Metsateatist esitamata võib metsaomanik raiuda kuni 20 tihumeetrit puitu kinnisasja kohta aastas. Metsateatise digirakendus avanes 1. juulil.

E-metsateatise esitamiseks tuleks metsaomanikul minna Riigiportaali. E-vorm eraisikule: https://www.eesti.ee/est/teenused/kodanik/keskkond_2/
metsateatise_esitamine
; e-vorm juriidilisele isikule: https://www.eesti.ee/est/teenused/ettevotja/keskkond_2/
metsateatise_esitamine_ettevotja

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 29.12.2014 pressiteadeSisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.