Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu järgmise aasta eelarve on 139,4 miljonit eurot (2014-12-19 02:18:21)

Volikogu kinnitas täna Tartu linna 2015. aasta eelarve kogumahus 139 434 869 eurot. Tartu eelarve maht kahaneb võrreldes käesoleva aasta täpsustatud eelarvega 0,4 protsenti ning seda eelkõige linna läbi aegade ühe suurema investeeringuobjekti - idapoolse ringtee - valmimise ning sellega seotud toetuste vähenemise tõttu.

Tartu põhitegevuse tuludeks (maksud, kaupade ja teenuste müük, jooksvateks kuludeks saadavad toetused, muud tegevustulud) on järgmisel aastal planeeritud 112,2 miljonit eurot. Linna peamine tuluallikas on 59,7 miljoni euroga üksikisiku tulumaks, mille prognoositav laekumine kasvab 2014. aasta eelarvega võrreldes 5,6 protsenti.

Maamaksumäär jääb endiselt 2002. aastast kehtinud tasemele - 1 protsent maa maksustamishinnast. Maamaksust plaanib linn järgmisel aastal tulu saada 700 tuhat eurot.

Põhitegevuse kuludeks on kavandatud 106,2 miljonit eurot, kasv on käesoleva aastaga võrreldes 3,8 protsenti. Põhitegevuse kuludest üle poole ehk 59,2miljonit eurot läheb haridusele. Lasteaedade, koolide, noorsoo-, kultuuri- ja sotsiaalasutuste palgafondi kasvuks on tuleva aasta eelarves ette nähtud üle 2 miljoni euro.

Investeerimistegevuse tulud (põhivara müük, põhivara soetuseks saadavad sihtfinantseeringud, finantstulud) on 13,5 miljonit eurot. Investeerimistegevuse kulud on 25,3 miljonit eurot, mis moodustab kogu eelarve mahust 18 protsenti.

Investeeringud kaetakse 49 protsendi ehk 12,2 miljoni euro ulatuses linna vahenditest ning 51 protsenti ehk 13 miljonit eurot tuleb välisrahastusest. Välisrahastusest valdav osa läheb idapoolse ringtee ehituse ning Tamme gümnaasiumi Nooruse tänava hoone rajamise toetuseks.

Hariduse valdkonda investeeritakse kokku ligi 11,2 miljonit eurot. Suurim investeering on 8,1 miljoni euroga Tamme gümnaasiumi ja täiskasvanute gümnaasiumi tarbeks renoveeritav Nooruse tn 9 koolimaja. Lasteaedade rajamiseks ja remondiks on eelarves kokku 1,5 miljonit eurot, renoveeritakse Kesklinna lastekeskuse vanim osa ja projekteeritakse juurdeehitis, samuti algab Pepleri tänava uue lasteaia projekteerimine.

Majanduse valdkonna investeeringud on ligi 11 miljonit eurot, sellest 6,6 miljonit läheb idapoolse ringtee ehituse eest tasumiseks. Teiste tänavate rekonstrueerimiseks ja ehituseks on eelarves 1,7 miljonit eurot, ülekateteks ja pindamisteks 650 tuhat eurot ning jalg- ja jalgrattateede rajamiseks ja projekteerimiseks 592 tuhat eurot.

Vabaaja ja kultuuri valdkonna ning sotsiaalvaldkonna suurimad investeeringud on Annelinna kunstmuruväljaku rajamine (165 tuhat eurot) ja Annelinna sotsiaalabi piirkonnakeskuse rajamine Anne sauna hoonesse (440 tuhat eurot).

Finantseerimistegevuse tuludeks on kavandatud 10,9 miljonit eurot, millest 7,9 miljonit on olemasolevate laenukohustuste refinantseerimiseks ja 3 miljonit eurot uuteks investeeringuteks. 2015. aasta lõpuks on linna laenukohustused 55,1 miljonit eurot ning vabaks laenupuhvriks võimalike europrojektide omaosaluse katteks jääb veel üle 12 miljoni euro.

Tartu tänavune eelarve oli kinnitamisel 134,7 miljonit eurot, mais võttis volikogu vastu 4 miljonilise ning oktoobris 1,3 miljonilise positiivse lisaeelarve.


Allikas: Tartu Linnavolikogu 18.12.2014

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.