Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti ettevõtted jõudsid Euroopa parimate sekka (2014-12-03 09:59:01)


Prantsusmaal Lyonis kuulutati välja Euroopa keskkonnasõbralikumad ettevõtted. Üle 150 ettevõtte seast said parimate sekka Eesti ettevõtted WERROWOOL ja AusDesign, kes pälvisid ˛üriilt tunnustuse.

Euroopa keskkonnasõbralike konkursile esitatud kandidaadid WERROWOOL ja AusDesign on Eesti keskkonnasõbralike ettevõtete konkursi mullused võitjad ning pälvinud kiitust ka rahvusvahelisel tasandil. "Konkurss Euroopa parimate seas oli varasemast tihedam, sest kandidaatide tase on oluliselt tõusnud. Siiski õnnestus kahel Eesti ettevõttel teiste seas silma paista ning jõuda parimate sekka," kommenteeris ˛ürii liige ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus. Konkursile esitati kokku üle 150 kandidaadi, kellest valiti parimate sekka 16 nominenti kümnest riigist. Eestil oli au jõuda parimate sekka lausa kahe ettevõttega.

Keskkonnajuhtimise kategoorias jõudis nelja parima sekka Eesti tselluvilla tootja OÜ WERROWOOL, kes toodab Eesti paberijäätmetest keskkonna- ja tervisesõbralikku ning innovaatilist soojustusmaterjali. "Oleme väga tänulikud, et Eestil läks konkursil hästi. Kogesime sel teekonnal, kuidas Euroopa Komisjon ja riikide valitsused toetavad tegevuste ja vahenditega keskkonnamõju vähendamise seotud ettevõtlust. Ettevõtted, eriti just väikesed, peaksid pakutavat tuge ja tunnustust innukamalt oma tegevuse edendamiseks kasutama, et ühendada ettevõtte kasumlikkus keskkonnahoiuga. Tunnustus kasvatab indu," kommenteeris OÜ WERROWOOL müügi- ja arendusjuht Ivar Heinola. OÜ WERROWOOL paistis silma läbimõeldud keskkonnajuhtimise poolest, mille tõenduseks on neil EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi tunnistus. Toote väljatöötamise kandvaks ideeks oli terve tootmistsükli keskkonnasäästlikkus, alates toormaterjali (vanapaberijäätmete) varumisest, kuni toote käitlemiseni elutsükli lõpus. Tselluvilla tootmiseks kulub umbes 30 korda vähem energiat võrreldes kivi- ja klaasvilla tootmisega.

Rahvusvahelise koostöö kategoorias jõudis kolme parima sekka rõivatööstuse jääkide taaskasutaja OÜ AusDesign, kes toodab Eestis uusi rõivaid Bangladeshi rõivatööstuse ületoodangust, et vähendada suurtootmise keskkonnamõju. Iga selliselt valminud rõiva puhul jääb kasutamata 91 protsenti vett ja 86 protsenti energiat võrreldes sarnase, uuest materjalist valminud tootega. Tootmisjääkide maht väheneb poole võrra. "Kui vaadata, mis suunal ettevõtlus Euroopas liigub, siis on selge, et meie haridussüsteem ja ettevõtted peavad kiiremas korras ennast kurssi viima inglisekeelsete mõistetega "circular economy", "upcycling" ja "transparency"," kommenteeris ettevõtte omanik ja disainer Reet Aus, kes on saadud tunnustusega väga rahul.

Tänavune Eesti keskkonnasõbralike ettevõtete konkurss on veel käimas. Kuni 7. jaanuarini saab Keskkonnaministeeriumile esitada kandidaate 2014. aasta keskkonnasõbralike ettevõtete tunnustamiseks. Konkursile oodatakse eeskujulikke ettevõtteid ning organisatsioone, kes hoolivad keskkonnast meie ümber ja hoolitsevad selle eest, et ka teised seda teeksid. Samuti saab veel kuni käesoleva nädala lõpuni esitada kandidaate Aasta keskkonnateo auhinnale. Loe täpsemalt www.keskkonnatunnustused.ee.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.