Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaminister: piiri puhastamisega tuleb sama tempokalt jätkata (2014-11-27 01:43:11)

 

Keskkonnaminister Mati Raidma kutsus täna Võrumaale kokku ümarlaua, et arutada Eesti-Vene kontrolljoone puhastamisega seonduvat ning tutvuda praegu Misso vallas piiriäärsete metsatöödega. Tänaseks on korrastatud ligi kümnendik kogupinnast.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK), Keskkonnaameti, ja Maa-ameti esindajad andsid ümarlaual keskkonnaminister Mati Raidmale ülevaate käsilolevatest piiriala puhastustöödest. "Eestil on vaja puhastada kokku 270 hektarit piiriäärset maad, mis nõuab RMK-lt väga intensiivset tööd. Alates novembri keskpaigast käib töö isegi ööpäevaringselt, et aega võimalikult efektiivselt ära kasutada," ütles keskkonnaminister Mati Raidma. Praeguseks on korrastatud piiriala 24 hektaril.

Kontrolljoone puhastustöid alustati riigimaadelt ning käimas on läbirääkimised eramaaomanikega. Ligi 7 km piiriäärset ala omava Toftan Metsad OÜ esindaja Kristjan Kundi hinnangul on riigi poolt tehtud pakkumine koostöö korraldamiseks igati sobilik. Maaomanikel on valida kas nad tahavad ise puhastamisega tegeleda või jätavad RMK korraldada Keskkonnaminister tundis ka huvi kuidas on metsatöödel arvestatud keskkonna heaoluga. "Piiriala puhastamine on riigi julgeolekule väga oluline, ent ka selle juures tuleb silmas pidada tundlikke alasid looduses. RMK ja Keskkonnaamet teevad selles osas tihedat koostööd," sõnas minister.

Pärast piiririba puhastamist on vajadus seda tulevikus regulaarselt hooldada. Keskkonnaministri hinnangul on regionaalpoliitika seisukohalt Põlva ja Võru maakondades täiendavate töökohtade loomine väga oluline.

RMK alustas valitsuse otsusega antud volituste alusel Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelisel ajutisel kontrolljoonel korrastustöödega oktoobris. Tööd hõlmavad 270 hektarit maad. Kogu ala puhastamine annab ligikaudu 16 500 tihumeetrit puitu. Tööde maksumus on 700 000 eurot, mis kaetakse puidu müügist saadavast tulust. Tööde lõpetamise tähtajaks on 1. juuni 2015. a.

Pildigaleriid näeb siit: http://www.envir.ee/et/galeriid/keskkonnaminister-mati-raidma-eesti-vene-kontrolljoone-puhastustoodel.

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.