Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kutsub inimesi jagama ideid toidu raiskamise vähendamiseks (2014-11-21 15:01:43)


Keskkonnaamet korraldab üle-euroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames retseptikonkursi, mille eesmärgiks on jagada ideid, kuidas vähendada toidu raiskamist.

Üle-euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal toimub sel aastal 22.-30. novembrini ning sel aastal keskendutakse toiduraiskamisele.

Keskkonnaamet kutsub teemanädala jooksul inimesi jagama retsepte toitudest, mis on valmistatud eelmise päeva jääkidest. Oodatud on ka kõik head nipid toidu säilitamiseks, mis aitavad vähendada toidu raiskamist.

"Ootame postitusi koos valminud toidu pildi ja selle retsepti või valmistamise kirjeldusega Keskkonnaameti Facebooki teema "Retseptikonkurss" kommentaaridesse. Retsepte saab postitada jäätmetekke vähendamise nädala jooksul, see tähendab alates homsest. Osa võivad võtta kõik soovijad ning parimate retseptide saatjatele on taaskasutusteemalised auhinnad. Samuti saab igaüks anda oma lemmikule hääle," ütles konkursi üks idee autor, Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist Piret Eensoo.

Ligikaudu kolmandik kogu maailmas toodetud toidust raisatakse või jääb kasutamata. Toidujäätmete tõttu raisatakse tohutult ka muid ressursse - maad, vett, energiat ja tööjõudu. Toitu raisatakse tootmis- ja tarneahela igal etapil, samuti tarbimisel. Toidu raiskamisel võib olla mitu põhjust. Osaliselt põhjustavad selle tervisekaitsealased õigusaktid, teisalt aga tarbijate eelistused ja harjumused.

Jäätmetekke vähendamise nädal toimub sel aastal 22.-30. novembrini ning tegemist on üle-euroopalise aktsiooniga, mil Euroopas toimub ligi 12 000 erinevat aktsiooni, mis on kõik seotud jäätmetekke vältimise, jäätmete taaskasutamise, korduskasutamise või ringlussevõtuga.

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.