Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Padar: Eesti piimasektori edu sõltub omavahelisest koostööst (2014-11-12 15:15:08)


"Eesti põllumajandusele ei piisa, et tooraine tootmises oleme maailmaklassi tegijad - see tuleb kohapeal oma tootjate ja töötlejate koostöös ka väärindada ning lõpuks maha müüa," rääkis põllumajandusminister Ivari Padar täna Tartus toimunud piimafoorumil.

Põllumajandusministri sõnul vajab Eesti piimasektor struktuurset muutust. "Peame kasutama kriisi ära piimasektori muutmiseks, et tulevikus oleksime tugevamatel jalgadel. See tähendab suuremat koondumist ühistutesse, tugevat koostööd tootjate ja töötlejate vahel," sõnas Padar. "Uuenenud tootmise ja töötlemise struktuur annaks meile suuremad tootmis- ja töötlemismahud, investeerimisvõimekuse ja suutlikkuse müüa senisest kaugemale."

Uue maaelu arengukava raames loob riik võimalused sektori arendamiseks läbi erinevate investeeringumeetmete. "Investeeringutoetused ei lahenda kriisi, kuid loovad võimalused olla tugevam järgmistel kordadel. Nüüd peavad ettevõtjad nende kasutamiseks tasuvad lahendused leidma," ütles Ivari Padar.

Põllumajandusministeerium liigub ministri kinnitusel maaelu arengukava rakendamisega kokkulepitud ajakavas ning esimesed investeeringumeetmed on kavas käivitada jaanuaris.

TAUST

Tänavu septembris teeniti Eestis toorpiima ekspordi eest 52% vähem raha kui aasta eest; või ekspordi väärtus langes 46%, vadakul 27% ja juustul 20%. Kui mullu eksporditi piima ja piimatooteid 33 erinevasse riiki, siis tänavu kaheksa kuuga on ekspordi sihtriikide arv kasvanud 42ni, millest 85% moodustavad EL liikmesriigid.

Eesti piimanduse strateegia 2012-2020 seab eesmärgiks toota aastas ligi 1 miljon tonni piima, millest siseturg vajab poolt.

Loe ka põllumajandusminister Ivari Padari artiklit Maablogis: http://maablogi.wordpress.com/2014/11/12/turu-madalseis-naitab-katte-eesti-piimanduse-haprad-kohad/

Allikas: Põllumajandusministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.