Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
FoodFestil parimad koolikokad taas Põllumajandus-Kaubanduskoja köögiviljastendil (2014-10-30 10:24:41)

30. oktoobrist kuni 1. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses tänavune toidupidu FoodFest 2014. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on messil esindatud kahe stendiga.

Meie puu- ja köögivilja tutvustaval stendil nr 203 on stendiköögis parimad koolikokad valmistamas näidismenüüd koolisööklatele. Täna kell 14 keedavad ja küpsetavad 2011. aastal parimaks koolisööklaks tunnistatud Vääna Mõisakooli kokad Jaanika Rist ja Katrin Noodapera. Homme kell 14 on seal ametis 2012. aastal parimaks koolisööklaks tunnistatud Tabasalu Gümnaasiumi kokad Liidia Maikina ja Merle Indemitte ning laupäeval samal ajal valmistavad näidiskoolilõunat 2013. aastal koolisööklate võistluse võitnud Tallinna Laagna Gümnaasiumi kokad Niina Fedotova ja Ene Albert. Köögiviljastendil jagatakse ka erinevaid trükiseid, mis tutvustavad koolisööklate menüüd ja retseptivalikut koolilõunateks. Stendil korraldatakse ka viktoriin, kus saab testida oma teadmisi köögiviljade kasulike omaduste kohta ja keerutatakse loosiratast ning kui õnn naeratab, saab ka toredaid auhindu. Toitumisteadlaste soovitusel peaks meie igapäevane menüü sisaldama kindlasti vähemalt viis portsjonit erinevaid puu- ja köögivilju. Üks portsjon on umbes 100 grammi ehk peotäis puu- ja köögivilju ning marju või klaasitäis mahla. Sellest soovitusest lähtuvalt valmivad ka kokkade näidismenüüd. Põllumajandus-Kaubanduskoja puu- ja köögiviljastend on üks osa Euroopa Liidu, Põllumajandusministeeriumi ja EPKK poolt rahastatavast kolmeaastasest puu- ja köögivilja tarbimise edendamise programmist.

Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldataval tootjate ühisstendil nr 106 tutvustavad oma tooteid Kadarbiku Köögivili, Karja Pagariäri, Moosivabrik, Lõuna Pagarid, Seilari, Sir Melvin, Tamme aiandustalu ja Tervix.

Allikas: EPKK pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.