Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeamet: tuleohutuse enesekontrolli aruannet saab esitada alates 1. jaanuarist 2015 (2014-10-30 10:22:46)


Tänavu aasta alguses jõustunud tuleohutuse enesekontrolli uuendatud regulatsioon tõi aruande esitamisse kolm suuremat muudatust. Jõustunud muudatus on paljudel ettevõtetel tähelepanuta jäänud ja aruandeid on hakatud Päästeametile saatma ettenähtud ajast varasemalt ja ebakorrektselt.

Määruse uue redaktsioon kohaselt võeti kasutusele uus tuleohutusaruande vorm, muudeti tuleohutusaruande koostamise kohustuslikkuse kriteeriume ning aruande esitamise korda.

Päästeameti tuleohutusjärelvalve osakonna tuleohutuse talituse eksperdi Tagne Tähe sõnul on uuenenud aruandlusperiood, milleks on 1. jaanuar kuni 31. detsember. "See tähendab, et Päästeamet ootab 2014 asuandeperioodi kohta aruandeid alates 1. jaanuar 2015. Juba on ka käimasoleva 2014. aasta aruandlusperioodi kohta aruandeid laekunud, mis aga ei saa katta kogu määruses sätestatud aruandlusperioodi. Seetõttu tagastab Päästeamet enne aruandlusperioodi lõppu saadetud aruanded ilma neid sisuliselt läbi vaatamata," lisas Tähe ning põhjendas, et selline aruande mitu korda saatmine on nii aruandekohuslasele kui ka Päästeametile asjatu ajakulu.

Lisaks on muudatused aruande koostamise kohustuse osas, millest tulenevalt ei tule tuleohutusaruannet koostada kõrghoones paiknevate eluhoonete, väiksemate elutähtsat või kommunaalteenust pakkuvate ettevõtete/asutuste/hoonete ja tööstus- ning laohoone kohta, kus puudub reaalne tule- või plahvatusoht. Lisandunud on aruande koostamise kohustus suuremates büroohoonetele (üle 300 kasutajaga hooned).

Kolmas oluline muudatus seisneb uue arvuandevormi kehtestamises. Päästeamet palub aruande koostamisel kindlasti pöörata tähelepanu, et aruanne koostatakse uuele kehtivale vormile, mis on leitav Riigiteatajast või Päästeameti kodulehelt.

Siseministri määruse nr 1 "Nõuded tuleohutuse enesekontrollile ja tuleohutusaruandele ning tuleohutusaruande koostamise kohustuslikkuse kriteeriumid" uus redaktsioon jõustus 01.01.2014.

Allikas: Päästeameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.