Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kinnitas Pangodi maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2015-2024 (2014-10-27 13:19:37)


Järgneva kümne aasta jooksul on Pangodi maastikukaitsealal oluliste tegevustena kavas Kodijärve pargi hooldus ja järvede ning maastiku uuringud. Ala suure külastatavuse tõttu on oluline ka külastustaristu hooldamine ning jätkuv seire.

Suurematest töödest on Pangodi maastikukaitsealal kavandatud maastike hooldamine vaadete ning maastikupildi säilitamiseks, milles saavad kaasa lüüa nii maaomanikud kui ka kõik teised huvilised. Lisaks on kavandatud Mudalahe ja Kivijärve seisundi uuringud ning kalastiku uuringud Hurda lahes, Mudalahes ning Pangodi järves. Ala suure külastatavuse tõttu on oluline jätkuvalt seirata külastusmõjusid. Ajakohastamist vajab ka kaitstavate loodusobjektide seaduse alusel koostatud kaitse-eeskiri.

Pangodi maastikukaitseala (pindalaga 381,2 ha) asub Tartumaal Kambja vallas, Otepää kõrgustiku põhjanõlval. Kaitseala moodustati 1964. aastal Pangodi järvestiku tuumiku (Pangodi järv, Kodijärv ja Väike Kodijärv) ja neid ümbritseva mõhnastiku ning Kodijärve pargi kaitseks. Alates 2004. aastast jääb Pangodi maastikukaitsealale ka 101,3 ha suurune Pangodi loodusala.

Pangodi järve äärse ala maastik on oma küngaste ja järvedega kaunis ja väga atraktiivne piirkond nii puhkamiseks kui elamiseks. Järv ja selle lähiümbrus on Lõuna-Eesti oluline turismiobjekt hea juurdepääsetavuse ja läheduse tõttu linnadele. Maastikukaitsealale on rajatud kaks õppe- ja matkarada kogupikkusega ligikaudu kaks kilomeetrit. Lisaks on seal kaks puhkeala parklate, supluskohtade, telkimis- ja lõkkekohtade ning laste mängualaga. Veel on alal mitmeid eramaadel asuvaid suplus- ja sildumiskohti.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.