Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
21. oktoobril toimuval taimekaitsepäeval räägitakse kultuuride keskkonnasäästlikest kasvatusvõtetest (2014-10-20 12:04:49)


Teisipäeval, 21. oktoobril toimub Tartus taimekaitsepäev "Keskkonnasäästlik aiandus", mille fookuses on aia- ja põllukultuuride keskkonnasäästlikud kasvatusvõtted.

"Taimekaitsepäeva teemad on seekord seotud kolme projekti tulemuste tutvustamisega laiemale avalikkusele, räägitakse nii aia- kui ka põllukultuuride keskkonnasäästlikest kasvatusvõtetest," ütles Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimekaitseosakonna juhataja Marika Mänd. Männi sõnul antakse taimekaitsepäeval ülevaade maasikakasvatuses rakendatavatest kahjurite ja hahkhallituse tõrjevõtetest ning potentsiaalsetest Eesti tingimustesse sobivatest küüslaugusortidest, samuti tutvustatakse köögiviljakultuuridel saadud katsetulemusi nii mahe-kui tavatootmise tingimustes ning arutletakse mahe marja- ja õunakasvatuse võimalustest Eestis. "Samuti räägivad oma ala professionaalid maastikuelementide olulisusest rapsikahjuri kõdra-peitkärsaka ohjamisel, aga ka põlluservadega seotud uuringute tulemustest," lisas Mänd.

Taimekaitsepäeval tulevad tutvustamisele projektid: aiakultuuride kasvatus- ning taimekaitsetehnoloogiate täiustamine toodangu kvaliteedi ja konkurentsivõime suurendamise eesmärgil, ökosüsteemi teenuste roll jätkusuutlikus põllumajanduses (QUESSA - 7. raamprogramm) ning täppisbiotõrje ja tolmeldamine mahepõllumajanduses (BICOPOLL ERA-NET CORE ORGANIC).

Täpsem päevakava Eesti Maaülikooli kodulehel: http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/sundmused/kalender/2014-10-21/xxiii-taimekaitsepaev-keskkonnasaastlik-aiandus/

Taimekaitsepäev toimub juba 23. korda. Üritust toetavad Eesti Maaülikool, Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond ja Eesti Taimekaitse Selts.

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.