Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konkursil selgusid Tartu linna parimad ettevõtjad (2014-10-02 02:43:54)


Järjekorras juba seitsmeteistk ümnendal konkursil "Parim ettevõtja 2013" selgitati välja parimad Tartu ettevõtjad kaheksas kategoorias ja kolmes alagrupis. Enam kui Tartu ettev õtja 10 000 seast leitud konkursivõitjaid tunnustatakse 2. oktoobril toimuval galaõhtul.


"Tartu ettevõtjad on teeninud ära tänuavalduse nende panuse eest linna ja kogu piirkonna arengusse," ütles Tartu abilinnapea Kajar Lember. "Parimate väljatoomine on üks avaliku sektori võimalusi tunnustada ettevõtjate tublit tööd ja meil on siiras rõõm, et nominentide seas on nii tootjaid kui ka teenindajaid, on innovaatikat ja järjepidevust."

Alagruppide parimad olid tänavu 1-9 töötajaga, 10-49 töötajaga ning 50 ja enama töötajate arvuga firmade seas vastavalt FAMA Invest OÜ, Quantum Eesti AS ning aktsiaselts A. Le Coq. Ettevõtjad reastati nimetatud kategooria igas alagrupis pingeritta järgnevate näitajate põhjal: müügitulu muutus 2012.-2013. aastal; puhaskasumi ja müügitulu suhe 2013. aastal; lisandväärtus töötaja kohta 2013. aastal.

Erikategooriate parimad ettevõtted olid järgmised: enim töökohti loonud ettevõtja osaühing Playtech Estonia, suurim ekspordi kasvataja Aktsiaselts Eesti Viljasalv, suurim investeerija aktsiaselts Tartu Veevärk, silmapaistvaim saavutus osaühing Tarmetec, edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel Roadplan OÜ, edukaim alustaja sihtasutuses Tartu Loomemajanduskeskus LooLoo OÜ, Tartu Kutsehariduskeskuse parim koostööpartner aktsiaselts Barclay Hotell ning edukaim meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtja Icosagen Cell Factory OÜ. Tartu tugistruktuuride erikategooriate parimad selgitati välja koostöös Tartu Kutsehariduskeskuse, Tartu Loomemajanduskeskuse ning Tartu Ärinõuandlaga. Koostöös Tartu Regiooni Energiaagentuuriga valiti parimad kahes kategoorias: keskkonnasõbralik toode või teenus -tampsavist seinaelemente tootev Clay Processing Services OÜ, keskkonnasõbralik tootmisprotsess - trükikoda AS Kroonpress.

Aasta-aastalt on "Parima ettevõtja" auhinnakategooriaid kohandatud, et võimalikult palju kõiki erinevaid ettevõtluse aspekte arvestada ja tunnustust väärivaid ettevõtjaid esile tuua. Esimest aastat kasutati alusandmetena kõigi Tartu linnas registreeritud ettevõtjate poolt äriregistrile enne 1. juulit 2014. a esitatud 2013. a majandusaasta aruannetes esitatud majandusnäitajaid. Kokku oli ettevõtjaid valimis 10 048.

Seekordsetele parimatele ettevõtjatele antakse auhinnad üle neljapäeval, 2. oktoobril toimuval galaõhtul. Ettevõtlusele suunab avalikkuse tähelepanu ka juba esmaspäeval algav Tartu ettevõtlusnädal.

 

Allikas: Tartu linnavalitsuse pressiteadeSisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.