Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Seenenäitusel on fookuses kärbseseen (2014-09-12 03:02:02)


Eesti Loodusmuuseum ootab 12. septembrist kuni 21. septembrini kõiki väikseid ja suuri seenehuvilisi traditsioonilisele seenenäitusele.

Seenenäitusel saab värskendada oma mükoloogiaalaseid teadmisi, õppida eristama seni tundmata liike või lihtsalt uudistada sügiseti maapõuest kerkivate kübarakandjate mitmepalgelist paraadi. Näituselt leiab läbisegi nii söögi- kui ka mürkseeni. Seekordsel näitusel on erilise vaatluse all punane kärbseseen.

Näituse kuraatori ja muuseumi botaanika osakonna juhata Loore Ehrlichi sõnul kõlbab Eesti metsades kasvavast umbes 2000 silmaga nähtavast seeneliigist söögiks ligikaudu 400 ja mürgiseid on umbes 200. Mürgiste ja söödavate seente eristamiseks ei ole olemas üldisi tunnuseid. "Iga korvi pandud seen tuleb ära tunda, vastasel juhul ei pruugi metsaskäigule järgneva seeneroa söömine õnnelikult lõppeda. Seente hõlpsamaks võrdlemiseks ja eristama õppimiseks oleme näitusel seened välja pannud sugulusprintsiibil. Ning kindlasti saab teada ka, kas huvipakkuv seen kõlbab süüa!", sõnab Ehrlich.

Naturaalsetele seentele sekundeerib näitusel disaineri ja kunstniku Ruth Huimerinna väljapanek "Õnneseen". "Olen suur seenesõber ja pildikollektsionäär juba pikka aega. Loodusmuuseumis saab näha mu seenepostkaartide kogu ja hulgaliselt seenekujulisi esemeid. Samuti on eksponeeritud seenepilte mitmesugustest valdkondadest -raamatuillustratsioonid, tarbegraafika jms.", kirjeldab Huimerind oma näituse olemust.

Lisaks toimub septembrikuus Loodusmuuseumis mitmeid seeneteemalisi ettevõtmisi. Näiteks nädalavahetustel, so 13.-14 ja 20.-21. september, toimuvad muuseumihoovis seeneetendused lastele ja 18. septembril leiab aset Valdur Mikita loeng "Mõtisklusi seentest". Täiendavalt leiab nende kohta informatsiooni muuseumi kodulehelt.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Eesti Loodusmuuseum on seenenäituse ajal avatud E-P kell 10:00-18:00 ja N kell 10:00-19:00.
Seenenäitust ja sellega seonduvaid tegevusi rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Allikas: Eesti Loodusmuuseumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.