Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ahja jõe ürgorg saab paremini kaitstud (2014-09-11 12:01:49)

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse ettepaneku värskendada Ahja jõe ürgoru maastikukaitsala reegleid.

Natura 2000 võrgustikku kuuluva Ahja jõe ürgoru tuntuim vaatamisväärsus on 24 meetri kõrgune liivakivipaljand Suur Taevaskoda. Kokku on ürgorus üle 40 paljandi, lisaks leidub seal ka kärestikke, allikaid ja mitmeid unikaalseid objekte, näiteks kultuurimälestised Kiidjärve vesiveski ja Otteni vesiveski pais.

Ürgorus on ka mitmeid kaitstavaid elupaiku, kus kaitsealused liigid ennast koduselt tunnevad. Näiteks leidub seal 2014. aasta lindu jäälindu, paksukojalist jõekarpi ja kiililist rohe-vesihobu.

Kaitseala asub Põlva maakonnas Vastse-Kuuste vallas Kiidjärve, Koorvere, Padari ja Valgemetsa külas ning Põlva vallas Eoste, Mammaste, Taevaskoja ja Valgesoo külas. Ahja jõe ürgoru maastikukaitseala pindala on 1115,7 ha, sellest veeala on ligi 70 ha.

Uuendatud kaitse-eeskiri täpsustab maastikukaitseala piire ning alal toimetamise reegleid.Allikas: Keskkonnaministeeriumi 11.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.