Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet ootab loov- ja uurimistöid teemal „Salapärane Lahemaa“ (2014-09-09 09:35:51)

Keskkonnaamet kutsub kõiki 7.–12. klassi õpilasi, sõltumata koolist ja elukohast, saatma Keskkonnaametile oma loovtööd või uurimust teemal „Salapärane Lahemaa“. Oodatud on tööd Lahemaa rahvuspargi loodusest ja kultuuripärandist.

Lahemaa rahvuspargi moodustamine 1. juunil 1971. aastal oli oluline sündmus Eesti looduskaitse ajaloos, kuna loodud rahvuspark oli esimene omataoline tolleaegses kaitsealade süsteemis.

„Lahemaa rahvuspargi väärtuseks on suur maastikuline, looduslik ja kultuuriline mitmekesisus ning siinne erilisus väärib hoidmist ja jäädvustamist. Metsa- ja kividerikas loodus, külamaastikud ja arhitektuur, vanaemade-vanaisade mälestused, jutud talupoegade, meremeeste või mõisahärrade eluolust – kõik see on ühtviisi väärt uurimist, kirjeldamist ja talletamist. Ootame Lahemaa-huvilisi õpilasi osalema mitte üksnes kodusest rahvuspargist, vaid kogu Eestist!“ tutvustas Keskkonnameti Viru regiooni keskkonnahariduse spetsialist Krista Kingumets konkursi tagamaid.

Keskkonnaametile esitatud loovtööd ja uurimused peaksid lähtuma üldtunnustatud uurimistööde vormistamise reeglitest.

Eelinfot tööde teemade ja autorite kohta ootab Keskkonnaamet 1. veebruariks 2015. Tööde esitamise lõpptähtaeg on pärast koolis toimuvaid uurimis- ja loovtööde kaitsmisi – 5. juuni 2015.

Valminud töid tutvustatakse ja tänatakse autoreid 2015. aasta sügisel toimuval seminaril. Tunnustamine toimub kahes vanuseastmes: 7.–9. klass ja 10.–12. klass.

Kõik esitatud tööd talletatakse Lahemaa rahvuspargi arhiivis ning autori nõusolekul pannakse välja Lahemaa rahvuspargi veebilehele. Laekunud töödest avatakse Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses näitus.

Allikas: Keskkonnaameti 09.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.