Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
EL põllumajandusministrid rõhutasid abimeetmete vajadust (2014-09-06 04:31:05)

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid arutasid täna Brüsselis toimunud istungil Venemaa sanktsioonide mõjusid EL toidusektorile. Liikmesriikide ministrite sõnul on olukorra põhjused väljaspool põllumajandussektorit ja toidusektor vajab EL ühise põllumajanduspoliitika abimeetmeid.

"Kaalumisel on täiendavad meetmed piima-, liha- ja kalasektori abistamiseks, aga need otsused eeldavad põhjalikumat analüüsi kui seda võimaldab üks kuu," ütles põllumajandusminister Ivari Padar. "Komisjon kogub liikmesriikidelt lisainformatsiooni sanktsioonide mõjust ja teeb selle põhjal ettepanekud lisameetmeteks."

Põllumajandusministri sõnul on riigiti vajadused väga erinevad. "Kui osades riikides on raskustes näiteks tsitruseliste kasvatajad, siis teistes piima- ja veiselihasektor. Väga oluline on lahendustes olla objektiivne ja mitte tekitada tüli riikide vahel," sõnas Padar.

Seni on kasutusele võetud esimesed meetmed puu- ja köögiviljasektori<http://www.agri.ee/et/uudised/puu-ja-koogiviljakasvatajad-saavad-taotleda-erakorralist-abi> abistamiseks ning teatatud turukorralduslikest abimeetmetest piimasektorile<http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-954_en.htm?locale=en>. Lähiajal käivitab Euroopa Komisjon eraladustamise meetme piimatoodetele; käimas on arutelud skeemi kasutamiseks ka liha- ja kalasektorites.

Eesti rõhutaski istungil piimatoodete eraladustamise meetme rakendamist, samuti vajadust tõsta sekkumiskokkuostu hindu. Euroopa Komisjon analüüsib viimase vajadust edaspidiseks.

"Peame vajalikuks Vene embargo tõttu suuremates raskustes olevatele sektoritele ja enam kannatanud piirkondadele erakorralise abi andmist. See on tähtis eelkõige esmatootjatele, vastasel juhul oluliselt kannatab sektori pikaajaline konkurentsivõime," sõnas minister Ivari Padar EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil.

Eestis on Venemaa kehtestatud sisseveokeelust enim mõjutatud piima- ja kalasektorid, samuti on raskustes sealihasektor.

Euroopa Liidu põllumajandusministrid kogunevad uuesti kuu lõpus.


Allikas: Põllumajandusministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.