Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Padar: Euroopa Liit seisab ühtselt oma toidutootjate eest (2014-09-04 11:23:41)

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna hommikul Brüsselis Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga, kellega arutati Euroopa Liidu võimalusi Venemaa sanktsioonidest mõjutatud toidusektori abistamiseks. Ühiselt leidi, et tähtsaim on hoida Euroopa Liidu ühtsust.

"Euroopa Parlament mõistab praegust Vene sanktsioonide tõttu kujunenud olukorda hästi ja oleme Martin Schulziga ühel nõul, et EL peab seisma ühtsena oma toidutootjate eest," ütles minister Ivari Padar. "Esimesed sammud tootjate abistamiseks on EL tasandil astutud, kuid peame veelgi pingutama, et investeeringuid teinud põllumehed ei peaks kannatama poliitilise kriisi tõttu."

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz sõnas kohtumisel, et mõistab Eesti ja Balti riikide olukorda. "Euroopa Liit on ühtsena oma toidusektori seljataga ja otsib lahendusi, et leevendada poliitilise kriisi mõjusid põllumajandustootjatele. On väga oluline, et lahendused oleksid kogu ELis ühtsed," sõnas Schulz.

Praeguseks on Euroopa Liit teatanud esimestest abimeetmetest puu- ja köögivilja- ning piimasektorile. Eestis on Venemaa kehtestatud sisseveopiirangute tõttu suurema löögi all piima- ja kalasektorid.

Reedel, 5. septembril arutatakse sanktsioonidega seonduvat Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu erakorralisel istungil.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas 7. augustil, et Moskva kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

Koos põllumajandusminister Ivari Padariga osalesid kohtumisel Martin Schulziga ka põllumajandustalituse juht Eesti esinduses ELi juures Peeter Seestrand ja europarlamendi saadik Marju Lauristin.


Fotod kohtumisest Põllumajandusministeeriumi Flickris: http://goo.gl/4DFiMT


Allikas: Põllumajandusministeeriumi 04.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.