Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Nootade ja mõrdadega kalapüük lükkub kaks nädalat edasi (2014-09-04 11:23:34)

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus allkirjastas käskkirja, millega keelatakse 15. septembrini Peipsi-, Lämmi- ja Pihkva järvel kalapüük põhja- ja pöörinootadega ning mõrdadega.

Ajutine püügikeeld kehtestatakse alamõõdulise koha kaitseks. Nimelt on augusti lõpus tehtud katsepüügid näidanud, et ligi pool püütavast kohast on alamõõdulised. Seetõttu tuleb palju kala järve tagasi visata, kuid enamasti tähendab see ka nende asjatut hukkumist, mis mõjutab tugevasti järgmiste aastate kohapüügi võimalusi ja saake.

Samas näitavad uuringud, et kalad on viimaste nädalate jooksul kiirelt kasvama hakanud ning Tartu Ülikooli Mereinstituudi teadlaste hinnangul saavutab enamik kalu kahe nädala jooksul alammõõdu. Tulenevalt koha bioloogiast kasvab kala kõige kiiremini suve teisel poolel. Tänavuse suve alguse väga madalatele veetemperatuuride ja kesise toidulaua tõttu on koha hakanud kasvama aga alles augusti teisel poolel.

Põhja- ja pöörinoodaga on keelatud püüda 5.-15. septembrini ning mõrdadega 6.-15. septembrini.

Teadlaste soovituse kohaselt on ajani, mil enamik koha saavutab kokkulepitud alammõõdu, võimalik Peipsi järvel kaldast kaugemal kui 1 km ning Lämmi- ja Pihkva järvel kaldast kaugemal kui 500 m jätkata püüki nakkevõrkudega.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 04.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.