Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Baltimaad ja Poola leppisid kokku ühises tegevuskavas sigade Aafrika katku tõkestamiseks (2014-09-01 17:55:07)


Baltimaade ja Poola veterinaarametite juhid allkirjastasid Poolas, Puławys toimunud kohtumisel ühise tegevuskava sigade Aafrika katku tõkestamiseks.

„Tegevuskavas on ühtlustatud neljas riigis rakendatavad tauditõrjemeetmed,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel. „Ühine programmdokument esitatakse Euroopa Komisjonile, et taotleda taudi tõkestamisega seotud kulude täielikku kompenseerimist.“

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel ja põllumajandusministeeriumi toiduosakonna juhataja asetäitja Pille Tammemägi osalesid täna Poolas, Puławys toimunud Baltimaade ja Poola ministeeriumide ja veterinaarametite esindajate kohtumisel, kus arutati sigade Aafrika katku tõkestamiseks rakendatud ennetus- ja tõrjemeetmeid ning edasisi tegevusi.

Eesti seni sigade Aafrika katku diagnoositud ei ole, kuid Eesti lõunapiiril on kehtestatud puhvertsoon<http://www.agri.ee/et/uudised/vta-sigade-aafrika-katku-puhvertsoon-eestis-laieneb>.
Alates 25. juulist kehtib kogu Eesti territooriumil kodusigade ja farmis peetavate metssigade välitingimustes pidamise keeldhttp://www.agri.ee/sites/default/files/content/toiduohutus/
1400.25072014_kk_nr_117.pdf
 (PDF). Sigade katk inimestele ohtu ei kujuta.


Allikas: Põllumajandusministeeriumi 01.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.